Rozviazané ruky. Zaviedol na Slovensku práve Igor Matovič. Spolu s „očistou.“ Jeho vláda začala tak, že Veronika Remišová zverejnila pexeso. Na ňom boli ľudia, ktorí musia „skončiť v base.“ Samotný Matovič rozprával, a nie tak dávno, že predčasné voľby budú až v septembri, aby OČTK „mohli ešte konať svoju prácu.“ Policajný prezident podlieha ministrovi vnútra- teda politikovi. Nikdy v histórii Slovenska sme nemali toľko rozhodnutí ÚS SR o nezákonných väzbách, ako za Matovičovej vlády.
Rozviazané ruky
„Čurillovcov“ sa verejne zastala iná politička- Zuzana Čaputová. Špeciálnym prokurátorom je človek vo výkone trestu(na hanbu sveta), ktorý je „absolútny nepolitik“. Akurát, že okrem iného sedel v minulosti aj v strane s Igorom Matovičom.
A bola to práve jeho vláda, ktorá kvôli Lipšicovi zmenila zákon. Tak, aby sa po prvýkrát mohol stať z politika prokurátor. A nie tak hocijaký. Šéf tých, ktorí dozorujú prácu polície a vyšetrovateľov.
Takže si položme otázku: Môže ktokoľvek ovplyvňovať políciu viac ako „vláda očisty a rozviazaných rúk?“ Navyše každý advokát, sudca a policajt(teda taký, čo ešte nestratil súdnosť) vám povie, že polícia nemá mať „rozviazané ruky.“ Ale „má ich maž vždy zviazané zákonom.“
Šimko
Je podľa Čaputovej „apolitický odborník.“ Tento dlhoročný politik sa ako minister vnútra úradníckej vlády vyjadril, že: „Táto ozbrojená, represívna štruktúra si iste nemôže robiť, čo sa jej zachce. To sa deje iba v policajnom štáte. Nie priatelia, žiadne rozviazané ruky tu ľudia s pištoľami a putami mať nesmú!“
Čím prekvapil mnohých. Vzhľadom na to, že Hamran je podľa neho „skvelý chlap na správnom mieste.“ A len nedávno povýšil trestne stíhaného „čurillovca“ na vyššie miesto. Kde bude vyšetrovať okrem iných, aj sám seba.
Matovič
A prekvapil aj nášho „najväčšieho samozvaného bojovníka s mafiou.“ Ten, keďže svoje ekonomické vzdelanie ukončil tak, že mu spolužiačka napísala diplomovú prácu, a za podvody s daňami (kauza Fabia) nebol stíhaný len kvôli premlčacej dobe, zdá sa doteraz nepochopil, že „pexesá“ a tak ďalej.. nemajú nič so zákonnosťou, nezávislosťou polície a justície. A už vôbec nie s právnym štátom.
„Som zhrozený z takéhoto výroku, keď priamo minister vnútra hovorí, že polícia sa má vrátiť pod politický vplyv,“ uviedol Matovič.
Zdôraznil, že jediný, kto má kontrolovať činnosť orgánov činných v trestnom konaní či polície, je prokurátor, nie politik. Podotkol, že Šimkove vyjadrenia sú v príkrom rozpore oproti kurzu, ktorý nastavili po posledných parlamentných voľbách. (tasr)
Strata súdnosti?
Áno, s týmto Matovičovým výrokom sa nedá nesúhlasiť. Akurát, že z jeho úst tieto slová, vyznievajú tragikomicky. Trápne. A človek si musí položiť otázku, či ide o stratu súdnosti, sebareflexie, alebo niečo iné.
Ešte raz si to zopakujme. Hovorí to človek, ktorý spravil z Daniela Lipšica, politika a svojho dlhoročného kamaráta, špeciálneho prokurátora. Kvôli tomu zmenil zákon. A minister jeho vlády ďalší porušil, keď mu zabezpečil bezpečnostnú previerku. Nevadí.
Človek, ktorý vyberá termín volieb podľa toho, či treba ešte niekoho obviniť, zatknúť, posadiť do väzenia. A ani sa tým netají. Človek, ktorý NEPOVEDAL ANI SLOVO, keď Veronika „vytiahla svoje pexeso.“
A pamäte
A človek, ktorý si celú politickú kariéru postavil na tom, že sa ako politik miešal a mieša do práce OČTK a justície. Ktorý absolútne nerešpektuje prezumpciu neviny. Teda pokiaľ nejde o jeho samého a jeho kamošov.
Pán Matovič, kde ste boli doteraz? Čo ste robili? Svedomie čisté? Apropó, viete o tom, že v zákone o Policajnom zbore sa jasne píše, že obvinený policajt musí byť postavený do skončenia veci mimo službu? A ako to bolo s tým ovplyvňovaním polície politikmi počas covidu?
A čo hovoríte na to, že člen PZ SR spolu s tajomníkmi ministerstiev a neziskoviek ako Globsec, sa za štátne peniaze vybral do Bruselu, aby označil slovenskú opozíciu a alternatívne média za hybridnú hrozbu?
Zdroj: tasr
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Matovič sa pustil do Šimka: Žiadny politik nesmie ovplyvňovať políciu! Igor a čo pexeso a tvoja očista?