eReport.sk
Nie je za čo sa ospravedlniť?
Policajný šéf Štefan Hamran. Foto: tasr

Dlhoročný hovorca PZ SR Michal Slivka skončil potom, ako žiadal preverenie nezákonných metód Štefana Hamrana!

Nová vláda- staré časy.Hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka, napísal ministrovi vnútra z úradníckej vlády pani prezidentky, Ivanovi Šimkovi, otvorený list. V ktorom zverejnil šokujúce praktiky šéfa polície Štefana Hamrana. Michal Slivka odmietol porušiž zákon a spáchať trestný čin. Na príkaz Štefana Hamrana. „Kresťanský demokrat Šimko,“ z „vlády apolitických odborníkov,“ to vyriešil. Hamran zostáva, Slivka odchádza, „problém vyriešený.“ Táto správa akosi ušla oficiálnej tlačovej agentúre. Priniesol ju denník Plus7 Dní.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nedodržala zákonnú lehotu
  2. Tiger prestal poslúchať
  3. Lipšicove fantazmagórie
  4. Nedodržala zákonnú lehotu

Slivkov list

„Mrzí ma„že prvé dni v úrade musíte čítať tieto riadky. No k tomuto kroku ma viedla vzniknutá situácia uplynulý týždeň. A potreba chrániť novinárov a celú verejnosť pred akýmkoľvek neoprávneným zásahom do ich ústavou zaručených práv a slobôd. Nakoľko sa domnievam, že by splnením pokynu mohol byť spáchaný trestný čin, pokyn bol odopretý. A informácie boli dotknutým osobám poskytnuté,“ napísal Michal Slivka v liste Šimkovi.

Slivka ministra taktiež upozornil, že „neexistuje zákonom upravená právomoc na vydanie pokynu politické práva novinárov či bežných občanov obmedzovať bez zákonného dôvodu a to ani využitím podriadenosti“. 

„Úlohou Policajného zboru a povinnosťou každého policajta, je chrániť všetky základné práva a slobody celej verejnosti rovnako“ uviedol tiež. Viac si môžete prečítať tu.

Nová vláda- staré časy

O tom, ako to s týmto listom skončilo, informovala Pluska: „Od 22. mája podľa informácií PLUS 7 DNÍ je z neho operatívny pracovník oddelenia počítačovej kriminality. Oficiálna verzia síce znie, že z komunikačného odboru odišiel na vlastnú žiadosť. Z policajných kuloárov však zaznieva niečo úplne iné. Slivku vraj vedenie prezídia postavilo pred jednoduchý výber. Buď pôjde do civilu, alebo ho preradia.“

Neladí, nevadí..

Medzitým sa „apolitický odborník,“ dlhoročný politik Ivan Šimko vyjadril pre médiá k Hamranovi. Ten je podľa neho „človekom na správnom mieste, ktorý polícii rozumie.“

Bolo by zaujímavé zistiť, či Ivan Šimko nezachytil napríklad to, že tento „človek, ktorý polícii rozumie,“ sa opakovane verejne vyjadroval k živým trestným konaniam. Aj keď zo zákona na to nemal žiadne právo. Lebo policajný prezident nie je Orgánom činným v trestnom konaní.

Čo sa týka samotnej kauzy, je naozaj v poriadku, ak policajný prezident žiada NEZÁKONNÉ postupy od svojich podriadených? Alebo sme si na to „len“ zvykli?

A čo na to hovorí pani prezidentka? Ktorá sa verejne zastávala „našich chlapcov Apačov?“ Zastane sa aj Michala Slivku? Bude žiadať prešetrenie tejto závažnej veci?

Čo nezákonná prehliadka u Zuriana? Či požičanie áut a „kukláčov,“ spriatelenému novinárovi? A čo s nezákonným konaním „našich chlapcov,“ na Okresnom súde Bratislava III? „Krčmové chlapské reči Apačov,“ komu treba kúpiť lano, či oslava podivnej smrti generála Lučanského? Tieto otázky by samotné vydali na osobitný článok.

Vráťme sa ale k Michalovi Slivkovi. Zverejní pán Šimko oficiálne dokumenty o tom, akým spôsobom túto závažnú kauzu prešetril? Alebo ani na to nemá verejnosť právo? Toto je ten „právny štát,“ a „budovanie demokracie?“ Pani prezidentka, spíme alebo citlivo vnímame?

Zdroj: Plus7Dní


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dlhoročný hovorca PZ SR Michal Slivka skončil potom, ako žiadal preverenie nezákonných metód Štefana Hamrana!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php