eReport.sk
"Rozpadnúť sa ešte pred vznikom, to bude tuším nejaký nový prvok kampane."
Obyčajní ľudia, OKS a KDS spoločná volebná kandidátka. Na snímke zľava Peter Zajac (OKS), Igor Matovič (Obyčajní ľudia) a Vladimír Palko (KDS). Foto: TASR

Matovič komentuje Dzurindu a spol. Sám pritom zabudol na rozpad svojej prvej vlastnej kandidátky

„Rozpadnúť sa ešte pred vznikom, to bude tuším nejaký nový prvok kampane.“ Vyhlásil na sociálnej sieti šéf Obyčajných ľudí a exminister financií Igor Matovič. Reagoval tak na najnovšie informácie o konci spolupráce Mikuláša Dzurindu so stranou Spolu pod vedením Miroslava Kollára.

Spoločný postup do septembrových volieb ohlásil bývalý premiér Dzurinda s Kollárovcami na pompéznej tlačovej besede pred mesiacom. „Od tohto momentu naše verejné účinkovanie ustalo a médiá i časť verejnosti sa oprávnene pýtajú, prečo. Dôvod je prostý, strana Spolu-OD (pod novým názvom Modrá koalícia) nie je schopná alebo ochotná realizovať zlučovací snem tak, ako to memorandum o našej spolupráci definuje. Termín snemu, ktorý bol pôvodne zvolaný na 12. februára, strana Spolu-OD (Modrá koalícia) jednostranne zrušila a nový termín nám doteraz nie je známy,“ porozprával do médií posledný februárový deň Dzurinda.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Je Kollár podrazák?
  2. Mikuláš Dzurinda je späť!
  3. Dzurindových Modrých čaká kongres, voliť si majú predsedu
  4. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini, Zuzana Čaputová a Robert Fico.
  5. Kto by mal byť lídrom spojenej pravice?
  6. Mikuláš Dzurinda (uprostred) predstavuje nový politický projekt s názvom Modrá koalícia.
  7. Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda

Výsledkom konfliktu, o ktorom informovali politici včera je, že každý pôjde do volieb samostatne. Veľké spájanie sa teda napokon nekoná. Do volieb postaví zrejme každý z nich vlastnú kandidátku.

Keď komentuje Matovič

Dianie na strane modrých neuniklo ani Igorovi Matovičovi. Ten ako vždy vycítil potrebu komentovať situáciu na sociálnej sieti. Ako sme už vyššie spomínali, rozpad Modrej koalície ešte pred vznikom označil za nový prvok kampane. „Niečo také som vytušil, keď som pozeral pred mesiacom tlačovku Modrej Koalície, kde to podľa mňa dával Dzurinda na pána … až tak, že prvýkrát Kollára spomenul niekde v 25tej minúte … vtedy som si povedal, že toto neverím, že Kollárovo megaego dokáže stráviť … a stalo sa. Nestrávilo. O Dzurindovi si myslím svoje, môžeme ho považovať za gorilu či orangutána, ale zneužiť ho len na prisvojenie “brandu” a potom ho opinkať, to chce teda iný charakter,“ neodpustil si Matovič.

Rok 2012 a kandidátka Obyčajných ľudí

To, že celé dianie okolo Dzurindu a spol je tragikomické, je fakt. Ale Igor Matovič je tým posledným, ktorý by to mal týmto spôsobom komentovať. Ak už nič iné, tak pripomeňme si aspoň rok 2012. Trnavský podnikateľ v tom čase už poslanec sa pokúšal po prvýkrát dostať do Národnej rady na vlastnej kandidátke. Jej súčasťou mali byť mnohé známe tváre.

Časť kandidátov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, ktorí oznámili odchod od Igora Matoviča. Na snímke sprava hore Peter Zajac, Vladimír Palko, František Mikloško a Ľuboš Kubín, zdola sprava Eugen Korda, Martin Mojžiš a Štefan Bučko.
Časť kandidátov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, ktorí oznámili odchod od Igora Matoviča. Na snímke sprava hore Peter Zajac, Vladimír Palko, František Mikloško a Ľuboš Kubín, zdola sprava Eugen Korda, Martin Mojžiš a Štefan Bučko. Foto: TASR

Mesiac pred konaním volieb však ohlásilo až 24 ľudí, že s Matovičom do politiky ísť odmietajú. Šlo o politikov z OKS a KDS – Peter Zajac, Vladimír Palko, František Mikloško a Ľuboš Kubín – vrátane Martina Mojžiša, ktorí mal byť dokonca lídrom kandidátky. K nim sa pridali aj Eugen Korda či Štefan Bučko. Páni adresovali Matovičovi nepekné slová a ich odchod sa za priateľský rozhodne považovať nedal. Už na natlačených kandidátnych listinách museli byť ich mená vyškrtané.

Rozpad, či očista?

Matovič v tom čase zobral ich rozhodnutie na vedomie. Avšak napriek kritike tvrdil, že jeho kandidátka sa nerozpadla, ale očistila. Z nasledujúceho teda plynú minimálne dve poučenia. Nový prvok rozpadu kandidátok do kampane priniesol v roku 2012 už Matovič. A nie rozpad ale očistenie sa tomu podľa jeho vlastných slov spred rokov hovorí. No veď, čo ak Kollárovi iba teraz došlo, že Dzurinda má predsa len nejakú minulosť a snaží sa očistiť skôr ako sa ním úplne zašpiní?!


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič komentuje Dzurindu a spol. Sám pritom zabudol na rozpad svojej prvej vlastnej kandidátky

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti