eReport.sk
Je Kollár podrazák?
Mikuláš Dzurinda, foto:tasr

Dzurinda v hádke s markizákom Serebryakovom: Prekáža mi, že tu formulujete svoje osobné postoje!

Dzurinda v hádke s markizákom. Expremiér Mikuláš Dzurinda na tlačovej konferencii počas uplynulého týždňa oznámil svoj postupný návrat do politiky a vstup do strany Modrá koalícia, ktorá doteraz niesla názov Spolu. Dzurinda pôsobil po väčšinu svojho vystúpenia vyrovnane a pozitívne. Potom však prišla séria otázok redaktora televízie Markíza Viktora Serebryakova, ktorá skúseného rétora významne rozhodila.

Dzurinda v hádke s markizákom

„Najprv sa snažím pochopiť, čo je taká jedna vec, ktorá vás má odlíšiť od všetkých,“ začal sériu svojich provokačných otázok redaktor. Narážal totižto na fakt, že Modrá koalícia zatiaľ okrem zmeny názvu a predstavenia nových členov neponúka spoločnosti žiadnu konkrétnu víziu.

Bude spolupracovať so Smerom a Hlasom?

Úvodné tlačové konferencie nových strán sú v poslednej dobe predovšetkým o vylučovaní iných strán z povolebnej spolupráce. Sú strany, ktoré boli schopné naraz vylúčiť aj rovno päť relevantných politických strán. Dzurinda však prekvapivo tvrdí, že za ním môže prísť aj Robert Fico, alebo Peter Pellegrini. „Pod vaše podmienky na spájanie sa pokojne môže podpísať aj strana Smer a strana Hlas,“ skonštatoval neveriacky Serebryakov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Budaj zvolal okrúhly stôl
  2. Vždy som ti držal chrbát!
  3. Každý však musí prispieť!
  4. Spojí sa Drucker s Dzurindom?

„Nech sa prihlási, Hlas aj Smer. Nech sa prihlási, kto sa cíti komfortne s tým, že budeme presadzovať hĺbkové reformy,“ tvrdí Dzurinda. Zároveň však pochybuje, že by sa s Ficom mohol v budúcnosti naozaj dohodnúť: „Že by on bol reprezentantom reforiem? Že by on zodpovedne rozpočtovo hospodáril? To nie je pravda.“

V čom sa odlišujú?

Serebryakov bol relatívne neoblomný. Bývalému premiérovi neváhal niekoľkokrát skočiť do reči a dožadovať sa svojich odpovedí. Zaujímalo ho napríklad, v čom konkrétnom sa Modrá koalícia odlíši od SaS, OĽANO, alebo KDH. „Obrátime to, pán redaktor, v tom sa líšime. My sme ľudia činov, my sme ľudia reforiem. Nehľadajte zázraky na papieri,“ snažil sa odpovedať Dzurinda.

Po Serebryakových ďalších snahách o získanie konkrétnejších odpovedí však pohár Dzurindovej trpezlivosti evidentne definitívne pretiekol. „Trošku mi prekáža, že na tlačovej konferencii formulujete vy svoje osobné postoje. Veď ich zaujmite v komentári, keď uznáte to v Markíze za vhodné. Ale prečo vy hodnotíte moju pozíciu, že je vyhýbavá tuto na tlačovej konferencii,“ nervóznejšie odvetil Dzurinda. Z nervozity obvinil aj samotného redaktora, ktorý však odpovedal, že nie je nervózny.

Výraznejšiu výmenu názorov ukončil Dzurinda konštatovaním, že ak sa redaktorovi niečo na jeho odpovediach nepáči, môže ho zotrieť v rámci večerného programu Markízy. „Vy ma večer zotrite v komentári, ak sa vám tá odpoveď nepáči,“ uzavrel expremiér.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dzurinda v hádke s markizákom Serebryakovom: Prekáža mi, že tu formulujete svoje osobné postoje!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti