eReport.sk
Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda
Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda. Foto: tasr

VIDEO Dzurinda je späť! Modrá koalícia podčiarkuje prozápadné smerovanie. Zastavíme úpadok a chaos

Dzurinda je späť! Expremiér Mikuláš Dzurinda predstavil základy Modrej koalície. Urobil tak na piatkovej tlačovej konferencii. Zároveň predstavil členov novej strany. V rámci desiatich princípov Modrej koalície sa píše, že ide o liberálno-konzervatívnu stranu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Iveta Radičová v štúdiu TV Markíza počas rozhovoru s moderátorom Michalom Kovačičom.
  2. Mikuláš Dzurinda
  3. Dzurindových Modrých čaká kongres, voliť si majú predsedu

Kultúrne dedičstvo Európy

„Pri rozhodovaní, tvorbe programu a v každodennej politickej práci sa pridržiavame hodnôt a ideí náboženského a kultúrneho dedičstva Európy, ako aj zásad sekulárneho humanizmu,“ hovorí dokument. Zdôrazňuje aj postavenie občana v rámci štátu a rešpektovanie ľudských práv. Podčiarkuje prozápadné a proeurópske smerovanie. Apeluje aj na rozvoj ekonomiky, investície a zásadné reformy.

Zdroj: youtube

Zastavíme úpadok

Cieľmi Modrej koalície je podľa Dzurindu zastaviť úpadok a chaos a privodiť pozitívny obrat Slovenska. „Dnešná politická kultúra, predovšetkým v parlamente, je ďalej neudržateľná,“ poznamenal.

Potreba novej kultúry

Ďalej je to potreba novej kultúry vo vzťahu médií a politikov, rešpekt jedného voči druhému. Dzurinda zdôrazňuje „nie“ kultúrnym vojnám. „Konzervatívci nemôžu poraziť liberálov, liberáli nemôžu poraziť konzervatívcov,“ povedal Dzurinda a zároveň zdôraznil potrebu dialógu.

Úpadok Slovenska

Poukázal aj na ekonomický úpadok Slovenska. Krajina podľa Dzurindu zaostáva v raste a životnej úrovni Slovákov v porovnaní s najvyspelejšími štátmi v Európe. Kritizoval aj zadlžovanie a civilizačný úpadok. Znepokojujúce je podľa neho pokles podpory členstva v NATO a Európskej únii, ktorý chce Modrá koalícia zvrátiť.

Zdroj: tasr/ youtubeKOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Dzurinda je späť! Modrá koalícia podčiarkuje prozápadné smerovanie. Zastavíme úpadok a chaos

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti