Michal Ďuriš, FC Spartak Trnava

Rozhovor po zápase: Bod sme si zaslúžili

Spartakovci prehrali v druhom zápase skupinovej fázy EKL s Fenerbahce Istanbul 1:2. Po statočnom výkone a tesnej prehre zhodnotil zápas útočník Spartaka Michal Ďuriš. Na jeho tvári bolo vidieť sklamanie i únavu, pretože bodový zisk proti favoritovi skupiny nebol ďaleko.

Ťažko sa mi hľadajú slová. Myslím, že sme z tohto zápasu mohli vyťažiť viac. Stálo nás to strašne veľa síl a nakoniec nemáme ani jeden bod.

Mrzí to o to viac, že ste proti takémuto súperovi boli k remíze blízko?

Určite, áno. Aj v prvom polčase sme tam mali nejaké brejkové situácie, no nevyriešili sme ich úplne správne. Druhý polčas sme hru zlepšili, no súper nás hneď potrestal gólom. Na tejto scéne je to možno taká daň, že aj malé chybičky dokáže súper potrestať.

Čo ste si povedali cez polčas v šatni, pretože druhý polčas bol z vašej strany kvalitnejší?

Povedali sme si to isté, čo pred prvým polčasom, chceli sme v tom pokračovať. Možno to v prvom polčase vyzeralo, že sme pod tlakom, no hra sa často mení, od nejakej 50.minúty sme začali hrať my a keď sme začali byť odvážnejší tak sme inkasovali.

Ako si videl záver zápasu?

Videli sme, že keď je výsledok otvorený aj takéto mužstvo sa stiahne, možno sa aj trošku obávali o výsledok. Mali sme tam v závere veľkú šancu na vyrovnanie, Risto to mal na hlave, bohužiaľ, nedali sme to a je to škoda, lebo ten bod sme si zaslúžili.

Dali ste svoj prvý gól, môže byť tento fakt tým pozitívnym momentom z tohto zápasu?

Samozrejme, že áno, škoda, ako vravím, pretože si myslím, že dnes sme si ten jeden bod zaslúžili.

Michal, doteraz si o trnavskej atmosfére iba počul, aké to teda bolo na vlastnej koži?

Je to paráda, hrať pred vypredaným štadiónom, keď nás ľudia celý zápas povzbudzujú. Je to fajn, ale ten bod nám chýba.

Ako hodnotíš výkony hviezdnych hráčov súpera? Či už Joshuu Kinga alebo Freda?

Sú to hráči, ktorí hrávali anglickú Premier League, takže o tom sa nemusíme baviť. Nielen títo dvaja majú kvalitu niekde úplne inde. Je pre nás dobre, že hráme takéto zápasy, naberieme určite nejaké skúsenosti, je dôležité zužitkovať ich v lige.

FC Nordsjaelland nadelil v druhom zápase Razgradu sedmičku, čo na to hovoríš?

Aspoň vidíme, čo nás s Dánmi čaká. Navyše, v Dánsku je umelá tráva, takže to bude úplne iný zápas.  Kvalitu majú obrovskú, určite to bude zaujímavý súper.