zápas Spartak Trnaka MFK Ružomberok, foto autor

Jeden živší polčas je na výhru málo

Hráči Spartaka Trnava po neúspechu v Razgrade v EKL neuspeli ani v domácom ligovom zápase s Ružomberkom, keď iba remizovali 2:2. Stratili tak ďalšie dva body a vedúci Trenčín sa vzdialil už na desať bodov. Trnavčania majú ešte k dispozícii stredajšiu dohrávku s Košicami na domácom ihrisku.

Spartak Trnava 2:2 MFK Ružomberok (1:0)

Góly: 41.Daniel, 54.Ďuriš – 48.Šefčík, 65.Gerec

Zostavy :

Trnava

Takáč – Šulek (84.Koštrna), Štetina (84.Ristovski), Djurić, Mikovič – Zeljkovič – Ofori. Štefánik (68.Bainović), Bernát (68.Oseni), Daniel (75.Paur) – Ďuriš

Ružomberok

Krajčírik – Mrva, Malý, Gabriel, Selecký – Lavrinčík (66.Luterán), Zsigmund – Chrien (76.Domonkos) – Gerec (66. Boďa), Hladík (83.Múdry), Šefčík (76.Chobot)

ŽK: Šulek

Diváci : 2611

Ospalý prvý polčas okorenila iba posledná päťminútovka

Trnavčania sa chceli prítomným divákom revanšovať za nevydarený druhý polčas v Bulharsku. Úvodná štvrťhodina však veľa futbalovej krásy nepriniesla. Kombinácie domácich boli pomalé a často nepresné, Ružomberčania čakali na vhodnú situáciu, aby mohli udrieť. Po polhodine si vymenili krídelné pozície Ofori a Daniel. Aktivita domácich sa mierne zvýšila a keď v 41.minúte otvoril skóre práve Daniel po prihrávke Ďuriša z opačného krídla, všetko išlo výsledkovo podľa trnavského plánu.

Začiatok druhého polčasu a opäť inkasovaný gól

Hneď po zmene strán Trnava opäť inkasovala, tak ako vo štvrtok v Bulharsku. Svoju šancu využil Šefčík a bolo vyrovnané. Netrvalo však dlho a o šesť minút ukázal svoje skúsenosti Michal Ďuriš. Umne si spracoval Oforiho center do pokutového územia a chladnokrvne zakončil. Po tomto momente visel tretí gól v ružomberskej sieti vo vzduchu. Najväčšiu šancu mal na kopačke Ofori, ale trafil iba brvno Krajčírikovej brány. V 65.minúte chyboval na rozohrávke Bernát, čo hostia využili na rýchlu akciu, ktorú gólovo zakončil Gerec. Vyrovnaný stav mohol trvať iba pár sekúnd, ale hosťujúca obrana v poslednej chvíli zablokovala gólový pokus spartakovcov. V 80.minúte zle vyriešil sľubnú možnosť Ďuriš, keď mohol prihrať lepšie postavenému spoluhráčovi. V posledných minútach Trnava vyvinula platonický tlak na bránu hostí, do hry išiel aj Ristovski namiesto Štetinu. Keď v nadstavenom čase vysoko prestrelil Mikovič, body sa delili po remíze 2:2.

Hlasy po zápase :

Michal Gašparík (Trnava)

Stratili sme ďalšie dva body, zápas sme mali dobre rozbehnutý, Nedostáva sa do ich obrany ľahko, postupom času sme sa tam vedeli dostať. Z tohto pohľadu si myslím, že sme odviedli kvalitný výkon. Potom sa začal druhý polčas a opäť sme inkasovali. Napriek tomu sme sa z toho oklepali a dali pekný gól na 2:1. Po tomto momente sme odohrali najlepší úsek zápasu, chalani začali hrať uvoľnene, vytvárali sme si šance. Väčšina z nás očakávala či padne tretí gól. My sme stratili lacnú loptu a inkasovali sme na 2:2. Potom sme aj zmenili systém, boli tam aj nejaké šance, no znovu sme Ružomberok neporazili, takže sme stratili dva body.

Peter Tomko (Ružomberok)

V prvom polčase sme boli aktívni, Trnava si nevypracovala šancu, držali sme ich dostatočne ďaleko od bránky. Závary, ktoré vznikli sme vyriešili. Bohužiaľ, dostali sme lacný gól, na ktorý sme hráčov upozorňovali. V druhom polčase sme hneď po nástupe vyrovnali. Potom sme dostali gól, no dobre sme na to zareagovali. Trnava nás svojou kvalitou na  záver zatlačila, s pokorou berieme bod. Chalanom môžem zagratulovať, odviedli maximum proti kvalitnému súperovi.