eReport.sk
18. januára 2024. FOTO TASR - Erika Ďurčová

VIDEO Roky živili nenávisť, ktorá skončila atentátom. Šimečkových 100 dní pokoja bol podvod


Teraz by chceli zmierenie, no roky boli schopní akéhokoľvek svinstva, len aby Fico skončil. Na dôveryhodnosti im nepridáva ani Šimečkov pokus o marketingový podvod, ktorý vydával za podanú ruku.

Zmierenie, zjednotenie, sebareflexia. To je niekoľko príkladov slov, s ktorými sa po atentáte na premiéra Roberta Fica roztrhlo vrece. Odrazu na nás vyskakujú zovšadiaľ. Médiá, mimovládky a opoziční politici boli prinútení aktualizovať svoj slovník. Chvíľu to budú hrať na milých a ústretových. Progresívny Šimečka dokonca zašiel tak ďaleko, že navrhol 100 dní pokoja. Treba uznať, že nápad to bol dobrý. Ale len pre PS a opozíciu. Pre koalíciu určite nie.

Roky nenávisti a Šimečkov podvod

Tento článok síce chcel autor venovať krátkej sumarizácii dlhoročného besnenia predstaviteľov súčasnej opozície, no pri Šimečkových 100 dňoch pokoja sa na chvíľu pristavíme. Dobre mu totiž radia jeho radcovia. Väčšina voličov to mala pochopiť ako gesto dobrej vôle a pokory lídra PS. Hotového dobráka z toho Šimečku chceli urobiť. Pravda je však taká, že sa len pokúsili urobiť z núdze cnosť.

Veď si to predstavte. Čo horšie sa mohlo Šimečkovi a celej opozícii pred eurovoľbami stať, ako atentát na ich úhlavného nepriateľa, ktorého po dvoch za sebou prehratých voľbách nevyhnutne potrebujú konečne poraziť. Celá ich kampaň v momente vyhorela ako fakľa a v stávke je pritom najmä reputácia PS a predsedu Šimečku. Ak prehrajú aj tentokrát, majú veľký problém.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vášáryová perlila! Čo jej kto odkázal?
  2. Fica sa inakšie nedokázali zbaviť
  3. Základné hodnoty Európskej únie
  4. Chmelár ostro kritizuje RTVS

Šimečkových 100 dní pokoja preto nebolo nič iné ako prosba o time out. Chceli zabrániť politickým škodám spôsobených atentátom. A ich obavy boli oprávnené. Očakávali, že atentát ich preferencie oslabí a Smer naopak posilní. Presne ako po vražde Kuciaka. Len v opačnom garde. Radšej ako istú prehru si rozumne zvolili pokúsiť sa o remízu. A najnovší prieskum potvrdil, že situáciu analyzovali správne obe strany. Aj PS a aj koalícia, ktorá Šimečkových 100 dní pokoja prezieravo neprijala.

Výsledky sa dostavili. Smer prvýkrát po dlhej dobe v prvom prieskume vykonanom po atentáte preskočil PS a v eurovoľbách by zvíťazil. Išlo však o najdrahšiu kampaň politickej strany v dejinách a o preferencie vykúpené krvou premiéra.

Teraz teda k avizovanej sumarizácii. Dnes sa totiž predstavitelia opozície a ich spriaznené mimovládky a médiá naozaj tvária, že by chceli akési zmierenie. Ide však len o dočasnú pretvárku, úprimnosť tam ani v tomto prípade nehľadajte. Roky boli schopní šíriť koncentrovanú nenávisť voči Ficovi a každému, kto sa o neho čo i len obtrel. A dnes máme uveriť v ich zázračný obrat?

Odpúšťať vraj treba, ale netreba zabúdať. Toto video je pre všetkých, ktorí zabudli:

Zdroj: YouTube – Smer-SD

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Roky živili nenávisť, ktorá skončila atentátom. Šimečkových 100 dní pokoja bol podvod

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: