eReport.sk
Pôdohospodárstvo avizuje zmrazenie cien
Rezort pôdohospodárstva avizuje trojmesačné zmrazenie cien potravín.. Ilustračné foto: tasr

Rezort pôdohospodárstva avizuje trojmesačné zmrazenie cien potravín

Rezort pôdohospodárstva avizuje zmraziť ceny potravín na tri mesiace. Niektoré základné potraviny by sa nemali nasledujúce tri mesiace zdražovať. Vyplýva to z iniciatívy obchodných reťazcov, o ktorej v piatok informoval dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO).

Rozsah produktov so zastropovanými cenami bude u každého z obchodných reťazcov iný. Spolu ide o stovky položiek najmä domácich potravín.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Amerika má vraj len jeden záujem
  2. Po troch rokoch diletantizmu
  3. Čo by sa stalo, keby išlo o snem OĽANO?
  4. Jednota Ukrajiny a USA sa rozpadá
  5. Zľava Richard Sulík a Ladislav Kamenický.
  6. Nie je sa čím chváliť

Individuálny prístup

Rozsah produktov so zastropovanými cenami bude u každého z obchodných reťazcov iný. Uviedli to dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan, predseda Slovenskej aliancie moderného obchodu Martin Krajčovič a viceprezident Zväzu obchodu SR Filip Kasana. Ide hlavne o potraviny domáceho pôvodu. Vlčan uviedol, že zastropovanie bude platiť od pondelka 20. marca, pričom tieto potraviny označia logom „Protiinflačná garancia“.

Osem najväčších reťazcov

„Som rád, že sme na ministerstve prijali iniciatívu so zástupcami ôsmich najväčších obchodných reťazcov o zastropovaní približne 400 najmä slovenských potravín,“ dodal Vlčan.

Cieľom iniciatívy je podľa Kasanu chrániť spotrebiteľov pred zdražovaním, ale bez reformovania trhu štátnymi zásahmi. „Členovia zväzu obchodu podpisom deklarácie o cenovej stabilite spred roka prijali záväzok, že k cenotvorbe potravín budú pristupovať citlivo a obchodné marže nezvýšia. Tento záväzok sme dodržali. Ceny potravín rástli len z dôvodu zvýšenia odbytových cien dodávateľov,“ uviedol Kasana.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rezort pôdohospodárstva avizuje trojmesačné zmrazenie cien potravín

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti