eReport.sk
Nebezpečne šíriaci sa oheň v v centre Banskej Štiavice poškodil viaceré budov.
Nebezpečne šíriaci sa oheň v v centre Banskej Štiavice poškodil viaceré budov. Foto: tasr

Politici reagujú na požiar v Banskej Štiavnici. Tu sú vyhlásenia Sulíka, Remišovej či Pellegriniho

Politici reagujú na požiar v Banskej Štiavnici. Vyjadrili ľútosť a ocenili zároveň prácu hasičov, záchranárov, vojakov či dobrovoľníkov. Vyplýva to z ich vyjadrení na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. DRÁMA v Banskej Štiavnici! V centre mesta vypukol požiar
  2. Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (vpravo) v Banskej Štiavnici, kde pricestoval v sobotu po vypuknutí požiaru.

Hasičov a vojakov vyzdvihla aj dočasne poverená ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. „Ďakujem našim hasičom a vojakom, že pomáhajú zachrániť pred požiarom jednu z najobľúbenejších pamiatok v Banskej Štiavnici,“ napísala vicepremiérka.

Ľútosť nad požiarom vyjadril tiež líder opozičnej SaS Richard Sulík. „Moja milovaná Štiavnica. Ďakujem za každý milimeter z teba, ktorý sa podarí zachrániť,“ skonštatoval.

Predseda mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini zase verí, že „požiarnici a záchranári urobia všetko preto, aby boj so živlom zvládli“.

Zakladateľku vznikajúcej strany Jablko Luciu Ďuriš Nicholsonovú podľa vlastných slov mrzí, že nie je v Banskej Štiavnici, aby pomohla. Dúfa, že sa mesto z požiaru zotaví.

Požiar na námestí v Banskej Štiavnici vypukol v dopoludňajších hodinách v historickej budove, v ktorej sídli známa turistická atrakcia. Postupne sa rozšíril aj na ďalšie objekty v centre mesta. Na mieste zasahujú desiatky profesionálnych aj dobrovoľných hasičov, vojaci i vojenskí hasiči.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politici reagujú na požiar v Banskej Štiavnici. Tu sú vyhlásenia Sulíka, Remišovej či Pellegriniho

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti