eReport.sk
Nový dezignovaný rakúsky spolkový kancelár a doterajší minister vnútra Karl Nehammer.
Rakúsky spolkový kancelár Karl Nehammer. Zdroj: tasr/ap

Rakúsko chce ostať neutrálne. Nehammer: Je to naša pevná súčasť bezpečnostnej stratégie!

Neutralita má byť pevnou súčasťou novej bezpečnostnej stratégie Rakúska, povedal v piatok rakúsky spolkový kancelár Karl Nehammer. Uviedol to v prejave venovanom akčnému plánu na obdobie do roku 2030.

Rakúsko chce ostať neutrálne

Vojna na Ukrajine podľa kancelára potvrdila, že Rakúsko musí premýšľať nad bezpečnosťou krajiny i novou bezpečnostnou stratégiou. „V prvom rade chcem vyvinúť bezpečnostnú stratégiu, v ktorej je neutralita Rakúska pevnou súčasťou,“ uviedol.

Vojnu na Ukrajine označil za neúnosnú. Rakúsko je podľa jeho slov v spojitosti s mierovým úsilím pripravené „stavať mosty“. „Nesmieme poľaviť v prejavovaní solidarity a presadzovaní mieru,“ povedal kancelár, ktorého vyjadrenia zaznamenala na sociálnej sieti aj Rakúska ľudová strana (ÖVP).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nový český prezident deň po inaugurácii vymenoval ministra, ktorého Zeman odmietal
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová
  3. Primátor Kyjeva Vitalij Kličko
  4. Cenzúrovaný ekonóm Sachs

Rusko v predchádzajúcich mesiacoch opakovanie tvrdilo, že Rakúsko nedodržiava svoje záväzky nestrannej a neutrálnej krajiny. Nehammer však v polovici februára obvinenia zo strany Ruska odmietol. „Tvrdenia Ruska, že nie sme neutrálni, sa míňajú účinku,“ povedal vtedy Nehammer.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rakúsko chce ostať neutrálne. Nehammer: Je to naša pevná súčasť bezpečnostnej stratégie!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php