eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr

Putin má otvorenú podporu! Sýrsky prezident Asad podporil ruskú vojnu na Ukrajine


Putin má otvorenú podporu! Sýrsky prezident Bašár Asad v stredu v Moskve verejne vyjadril podporu ruskej vojne na Ukrajine.

Putin má otvorenú podporu

Asad počas rozhovoru s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ktorý vysielala televízia, uviedol, že Rusko bojuje proti neonacistom a „starým nacistom“, ktorých Západ prijal a podporuje ich.

Sýria ruským spojencom

Ruské obvinenia, že Ukrajina sa stala ohniskom nacizmu a rusofóbie, sú iba zámienkou na nevyprovokovanú vojnu a agresiu, tvrdí Kyjev a jeho západní spojenci.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruské ministerstvo spravodlivosti zaradilo online noviny The Moscow Times, ktoré prinášajú spravodajstvo v ruskom i anglickom jazyku, na zoznam zahraničných agentov.
  2. Rumunsko chce nakúpiť stíhačky
  3. Rusko chce naverbovať nových vojakov.
  4. Heger vraj chce zrušiť usmernenie k tranzíciám

Rusko ako jeden z hlavných podporovateľov Asada sa zapojilo do občianskej vojny v Sýrii. Doteraz si vyžiadala životy najmenej 500.000 ľudí, pripomenula Sky News. Putin na začiatku stretnutia s Asadom upozornil na rozhodujúci prínos ruskej armády na stabilizáciu Sýrie. Asad je jedným z veľmi krátkeho zoznamu lídrov, ktorí nahlas podporujú vojnu Vladimira Putina proti Ukrajine.

Valné zhromaždenie OSN (VZ OSN) 23. februára schválilo rezolúciu, ktorá Rusko žiada, aby sa okamžite stiahlo z územia Ukrajiny a ukončilo bojev. Návrh podporilo 141 z celkového počtu 193 členských krajín OSN, 32 sa zdržalo hlasovania. Proti bolo iba sedem krajín – Sýria, Bielorusko, Eritrea, Mali, Nikaragua, Rusko a Severná Kórea.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin má otvorenú podporu! Sýrsky prezident Asad podporil ruskú vojnu na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne