eReport.sk
Rumunsko chce nakúpiť stíhačky
Rumunsko chce nakúpiť stíhačky. Ilustračné foto: tasr/ap

Dron v Čiernom mori USA zatiaľ nenašli, zrejme ho ho ani nenájdu

Dron v Čiernom mori USA zatiaľ nenašli. Americké bezpilotné lietadlo MQ-9 Reaper, ktoré sa v utorok zrútilo do Čierneho mora, Spojené štáty zatiaľ nenašli. Vzhľadom na hĺbku mora v danej oblasti ho pravdepodobne ani nenájdu. V stredu to uviedol hovorca Rady Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Kirby. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

„Dron sa nenašiel. Nie som si istý, či ho budeme schopní nájsť. V Čiernom mori spadol do veľmi, veľmi hlbokej vody,“ povedal Kirby pre CNN. Dodal, že americké úrady momentálne skúmajú, či existuje nejaká možnosť na nájdenie zrúteného bezpilotného lietadla.

Related Posts

  1. Žaloba na britskom súde na Vagnerovu skupinu
  2. Globálne výdavky na zbrojenie dosiahli v roku 2022, v ktorom Rusko napadlo Ukrajinu, nový rekord, keď vzrástli o 3,7 percenta na približne 2,24 bilióna dolárov.
  3. Rumunsko chce nakúpiť stíhačky
  4. Dobré správy
  5. Stret armád
  6. Británia o nedostatku ruskej munície

Moskva: Príliš prudký manéver

Washington tvrdí, že k pádu amerického dronu do Čierneho mora došlo v utorok po tom, ako ruská stíhačka Suchoj Su-27 v medzinárodnom vzdušnom priestore poškodila jeho vrtuľu.     

Ruské ministerstvo obrany naopak tvrdí, že ruské stíhačky do žiadneho fyzického kontaktu s americkým dronom neprišli, nepoužili svoje zbraňové systémy a bezpečne sa vrátili na základňu. Operátori amerického dronu podľa Moskvy vykonali príliš prudký manéver, čo spôsobilo stratu výšky stroja a jeho zrútenie do mora.

Veľvyslanec: Zámerná provokácia

Americké ministerstvo zahraničných vecí si pre v utorok predvolalo ruského veľvyslanca v USA Anatolija Antonova. Podľa Kirbyho mu americkí predstavitelia tlmočili, že Rusko sa musí pri lietaní v medzinárodnom vzdušnom priestore neďaleko amerických objektov správať opatrnejšie. Dodal, že americké lietadlá sa v medzinárodnom vzdušnom priestore pohybujú úplne legálne.

Antonov tvrdí, že americký dron „zámerne a provokatívne mieril k ruskému územiu s vypnutými transpondérmi“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dron v Čiernom mori USA zatiaľ nenašli, zrejme ho ho ani nenájdu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php