eReport.sk
Putin kritizuje politiku Kyjeva
JB 31 Teherán - Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku so svojím tureckým náprotivkom Recepom Tayyipom Erdoganom pred ich stretnutím v Teheráne 19. júla 2022. FOTO TASR/AP

Putin a Erdogan hovorili o situácii na Ukrajine. Ruský prezident aj o západných sponzoroch Kyjeva

Putin kritizuje politiku Kyjeva. A narastajúce dodávky zbraní pre Ukrajinu. Spravil tak počas telefonátu s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ostrá hádka Naďa s Gyimesim
  2. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  4. Zo vstupu Švédska do NATO napokon nič nebude?

Putin kritizuje politiku Kyjeva

„Vladimír Putin upozornil na deštruktívnu líniu režimu v Kyjeve, ktorý sa spolieha na stupňovanie bojov za pomoci západných sponzorov navyšujúcich dodávky zbraní a vojenského vybavenia,“ uviedol Kremeľ vo vyhlásení.

Putin tiež počas telefonátu obvinil Ukrajinu, že odmietla jeho ponuku na zastavenie bojov počas pravoslávnych Vianoc 7. januára. Ukrajina to však podľa AFP odmietla, pretože sa obávala, že Rusko to využije na preskupenie síl.

Výmena väzňov

Okrem toho Putin s Erdoganom hovorili aj o výmene väzňov a ranených vojakov. Minulý týždeň o tejto téme rokovali na stretnutí v Turecku aj ombudsmani z Ruska a Ukrajiny.

Kancelária tureckého prezidenta v súvislosti s telefonátom uviedla, že „prezident Erdogan zopakoval, že Turecko je pripravené uľahčiť a sprostredkovať nastolenie trvalého mieru medzi Ruskom a Ukrajinou“.

Prezidenti hovorili aj o energetike a vývoze ukrajinského obilia cez Čierne more. „Medzi priority patrí aj spolupráca v energetickom sektore vrátanie dodávok ruského zemného plynu a vytvorenia regionálneho plynového centra,“ cituje Kremeľ agentúra Reuters.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin a Erdogan hovorili o situácii na Ukrajine. Ruský prezident aj o západných sponzoroch Kyjeva

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti