tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Rusko a Saudská Arábia si vymenili zajatcov. Putin je z dohody spokojný

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok neskoro večer telefonicky hovoril so saudskoarabským korunným princom Muhammadom bin Salmánom. Lídri vyjadrili spokojnosť s výmenou zajatcov medzi Moskvou a Kyjevom, ktorú sprostredkoval Rijád, uviedol v piatok Kremeľ citovaný tlačovou agentúrou AFP.

„Spokojnosť s presunom zahraničných vojnových zajatcov do Saudskej Arábie, uskutočneným vďaka osobnej angažovanosti korunného princa“,

Putin a Salmán vyslovili, uviedol Kremeľ.

Ukrajina v rámci výmeny dostala 215 svojich vojakov vrátane bojovníkov, ktorí viedli obranu oceliarní Azovstaľ v Mariupole. Do Saudskej Arábie bolo prevezených aj desať vojnových zajatcov z iných krajín – vrátane Spojených štátov a Británie.

Rusko prijalo 55 zajatcov; je medzi nimi aj Viktor Medvedčuk, bývalý ukrajinský zákonodarca a Putinov spojenec, obvinený na Ukrajine z vlastizrady. Medzi vymenenými zajatcami bolo i päť ukrajinských veliteľov, ktorí prišli do Turecka, kde zostanú až do konca vojny. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ich označil za „superhrdinov“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéfka Za ľudí Veronika Remišová na snímke z videa.
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Sergej Lavrov, OSN, ruský minister
  4. Vladimir Putin.

Minister zahraničných vecí Spojených štátov Antony Blinken vo štvrtok na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN v New Yorku apeloval, aby bola voči Putinovi vyvodená zodpovednosť.

Blinken obvinil Putina z toho, že „priamo pred našimi očami“ ničí medzinárodný poriadok. Putin podľa jeho slov ďalej prilial „olej do ohňa“ ohlásením mobilizácie a vypísaním „referend“ v obsadených častiach Ukrajiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko a Saudská Arábia si vymenili zajatcov. Putin je z dohody spokojný

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku