eReport.sk
Budeme riadiť globálne zmeny
Rský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching počas stretnutia v Kremli. Foto: tasr/afp

Putin a Si Ťin-Pching sa stretli v Kremli: Rozhovor, ktorý trval hodiny!

Putin a Si Ťin-Pching sa stretli. Štyri a pol hodiny trval pondelkový neformálny rozhovor medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a čínskym lídrom Si Ťin-pchingom v Kremli. Oficiálna schôdzka aj s účasťou delegácií je naplánovaná na utorok.

Putin a Si Ťin-Pching sa stretli

Podľa ruských médií vyšiel Putin po skončení rozhovoru odprevadiť svojho čínskeho kolegu na ulicu. Pri Siho aute sa ešte chvíľu rozprávali a na rozlúčku si podali ruky.

Putin opäť prezidentom?

Si ešte na začiatku stretnutia vyjadril presvedčenie, že Rusi v budúcoročných prezidentských voľbách ocenia Putinovo „dobré úsilie“ a opätovne ho zvolia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Putin môže byť okamžite zatknutý
  2. USA pokračujú v zbrojení Ukrajiny
  3. Ukrajina je rukojemníkom Západu
  4. Neúspešný pokus o atentát na Putina

„Čína urobila v uplynulých rokoch kolosálny skok vpred,“ povedal Putin na stretnutí Simu. „Na celom svete to vzbudzuje záujem, ale, žiaľ, aj závisť,“ pokračoval Putin. Ako ďalej uviedol, Rusko a Čína majú „mnoho spoločných záujmov a cieľov“.

Vojna na Ukrajine

Predmetom rokovaní okrem iného aj vojna na Ukrajine. Ruská strana sa podľa Putinových slov oboznámila z návrhmi Pekingu na riešenie konfliktu na Ukrajine. „Viete, že sme vždy pripravení na rokovania. Diskutovať budeme o všetkých týchto otázkach vrátane vašich návrhov,“ povedal Putin. Obe krajiny predtým označili Siho trojdňovú návštevu Ruska za príležitosť prehĺbiť svoje „bezhraničné priateľstvo“.

Blinken spochybnil „mierové“ návrhy Číny o vojne na Ukrajine

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v pondelok spochybnil „mierové“ návrhy čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga týkajúce sa urovnania konfliktu na Ukrajine, ktoré prezentoval počas návštevy Moskvy. Šéf diplomacie USA upozornil, že môže ísť o „zdržiavaciu taktiku“ Pekingu, ktorej skutočným cieľom je pomôcť Rusku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin a Si Ťin-Pching sa stretli v Kremli: Rozhovor, ktorý trval hodiny!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti