eReport.sk
V čom je rozdiel?
Prezident Ukrajiny Zelenskyj v Kongrese, foto:tasr/ap

Prvý kanadský tank Leopard 2, ktorý Kanada darovala Ukrajine, už dorazil do Poľska

Peskov pred dodávkami varoval. Prvý tank Leopard 2, ktorý Kanada darovala Ukrajine, dorazil do Poľska, oznámila v noci na pondelok kanadská ministerka obrany Anita Anandová. TASR o tom informuje podľa správy denníka The Guardian.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nie je vojnou USA s Ruskom
  2. Ide o politickú nezrelosť?
  3. Už by aj stačilo!
  4. Nadchádzajúce stretnutie taiwanskej prezidentky Cchaj Jing-wen s predsedom Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Kevinom McCarthym v USA ešte viac "poškodí" vzťahy medzi Pekingom a Washingtonom.

„Prvý kanadský tank Leopard 2, ktorý sme darovali Ukrajine, dorazil do Poľska. Spolu s našimi spojencami budeme čoskoro cvičiť ozbrojené sily Ukrajiny na použitie tohto vybavenia,“ napísala Anandová na sociálnej sieti Twitter.

Ešte tri

Kanada koncom januára prisľúbila, že Ukrajine pošle štyri funkčné tanky Leopard 2. Berlín predtým súhlasil s dodávkou moderných tankov Leopard 2 Kyjevu po týždňoch intenzívneho nátlaku spojencov a povolil aj ďalším krajinám, ktoré majú tieto tanky nemeckej výroby vo svojom arzenáli, aby ich zaslali Ukrajine.

Peskov pred dodávkami varoval

Samotné Nemecko prisľúbilo 14 tankov Leopard 2 a Spojené štáty neskôr prisľúbili, že Kyjevu pošlú 31 tankov Abrams. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov varoval, že Rusko vníma dodávky tankov ako „priame zapojenie sa do konfliktu.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prvý kanadský tank Leopard 2, ktorý Kanada darovala Ukrajine, už dorazil do Poľska

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti