eReport.sk
Karel Gott pózuje pred jedným zo svojich obrazov v roku 1999. Foto: tasr

Prvé vystúpenie Karla Gotta bolo fiasko. Ľudia ho nazvali škaredou opicou

Pri príležitosti nedožitých 82. narodenín legendárneho speváka Karla Gotta vyšla kniha Karel Gott: Moja cesta za šťastím, ktorá obsahuje veľa doteraz nezverejnených momentov. Medzi ne patrí teraz už humorná príhoda o tom, ako príšerne dopadlo Majstrovo prvé televízne vystúpenie. Miláčikom davu sa určite na prvýkrát nestal, práve naopak.

Karel Gott bol naozaj fenomén, ktorý sa len tak nenarodí. Svoj hlas a slávu ale nedostal len tak. V knihe Karel Gott: Moja cesta za šťastím popisuje svoje začiatky, ktoré jednoduché naozaj neboli. Knihe popisuje svoj prvý a príšerný zážitok z televízneho vystúpenia. „Spievať s kapelníkmi zvučných mien ako Karel Vlach, Karel Krautgartner či Gustav Brom bolo snom každého začínajúceho speváka,“ popisuje v knihe. A tak sa budúci Zlatý slávik postavil na pódium v pražskej Lucerne a snažil sa spievať tak, aby na neho mohli byť pyšní. Bohužiaľ, snaha sa minula účinku. Karel Gott bol tak nervózny, že pomotal slohy, vôbec sa mu nedarilo a na záver sa ešte zamotal do šnúry od mikrofónu. Ľudia si vraveli, že je lepší komik ako spevák. „Po tom vystúpení som potreboval nebyť. Vnímal som to ako absolútny prepadák. Naviac v priamom prenose,“ spomína Karel v knihe s tým, že chcel spievať úplne iný druh hudby, ale toto mala byť príležitosť, ako sa zviditeľniť.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ivana Gottová

Naštvaní ľudia chceli rozbíjať obrazovky

Karel Gott v spomienkach priznáva, že takto si svoje prvé televízne vystúpenie nepredstavoval. Po jeho vystúpení dokonca prišlo do televízie niekoľko rozhorčených listov od divákov. Tie najhoršie ale našťastie Karlovi prečítať nedali. Písalo sa v nich totiž, že Majster je „Škaredá opica s nohami do O“ či „Ksicht, kvôli ktorému chceli rozmlátiť obrazovku“. „Človek taký prepadák potom nosí v hlave celý život,“ píše Gott v knihe. „Ak vás budem ešte raz počuť mečať v televízii, prídem to tam zapáliť, nech si to potom s vami vedenie vyrieši,“ znela jedna z miernejších reakcií. V tej dobe to pre začínajúceho speváka musel byť naozaj hrozný zážitok. Na druhú stranu sa postupom času z toho stala vtipná príhoda, na ktorej sa ľudia smejú dodnes.

Zdroj: profimedia, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prvé vystúpenie Karla Gotta bolo fiasko. Ľudia ho nazvali škaredou opicou

Najnovšie