eReport.sk
A čo s tým má Kiska?
Tibor Gašpar. Zdroj: yt/smer-sd

Prvé reakcie na predbežné výsledky. Ako ich hodnotí Dubéci z PS, Tibor Gašpar, vedenie KDH či Demokrati?


Výsledky eurovolieb sú už asi definitívne známe, i keď zatiaľ sa o nich hovorí stále ako iba o výsledkoch predbežných. Postupne prichádzajú prvé reakcie politikov. V politickej relácii TA3 svoje názory vyjadrili Martin Dubéci z PS aj Tibor Gašpar zo Smeru, stanovisko KDH aj Demokratov priniesla TASR.

Prvé reakcie na predbežné výsledky

TASR informuje o tom, že T. Gašpar aj M. Dubéci vnímajú zatiaľ predbežné výsledky eurovolieb pozitívne. V nedeľňajšej diskusnej relácii TA3 V politike to skonštatovali predseda Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť Tibor Gašpar i predseda poslaneckého klubu strany PS Martin Dubéci.

Ak sa odhady potvrdia, podľa Gašpara na Slovensku v eurovoľbách zvíťazili národné a konzervatívne strany. „Je to aj potvrdením mandátu vlády a jej presadzovania suverénnej slovenskej politiky,“ upozornil. Mieni, že neoficiálne medializované výsledky prezrádzajú vôľu voličov po zmene v europarlamente i vo vystupovaní slovenských zástupcov v ňom.

Aj Dubéci považuje medializované informácie o výsledku volieb za pozitívne správy, vníma ich ako potvrdenie toho, že slovenskí voliči voľbou PS podporili proeurópske smerovanie Slovenska. „Za PS pôjde do Bruselu päť – šesť veľmi kvalitných ľudí, ktorí budú presadzovať záujmy Slovenska,“ dodal.

Obaja ocenili vyššiu volebnú účasť ako pred piatimi rokmi, ktorú takisto naznačujú neoficiálne odhady výsledkov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Voľby do Európskeho parlamentu vo Francúzsku. Zdroj: TASR
  2. Moča, spočítavanie hlasov v eurovoľbách, zdroj: TASR
  3. Ľudia vás nechcú!
  4. Michal Šimečka • Progresívne Slovensko

KDH nebude komentovať

KDH nebude komentovať neoficiálne výsledky, chce upokojenie atmosféry, informuje rovnako TASR. Kresťanskodemokratické hnutie nebude komentovať neoficiálne výsledky eurovolieb. Volá po upokojení atmosféry. Uviedlo to vo svojom stanovisku. Poďakovalo všetkým voličom aj tým, ktorí mu odovzdali svoj hlas.

„Neoficiálne výsledky nebudeme komentovať. Teraz považujeme za dôležité, aby sa atmosféra po viacerých emočne vybičovaných voľbách na Slovensku konečne upokojila,“ skonštatovali kresťanskí demokrati na sociálnej sieti.

A čo Demokrati? Výsledok ich mrzí

„Výsledok nás, samozrejme, mrzí, o to viac, že podľa predbežných prepočtov, ak by Demokrati získali päť percent, Smer-SD by mal o jeden mandát menej. Takto osem z 15 poslancov nie je zaradených vo frakciách, a teda ich možnosť čokoľvek ovplyvniť v prospech Slovenska bude nulová,“ skonštatovala na sociálnej sieti.

Strana verí, že víťaz volieb do Európskeho parlamentu si je vedomý svojej zodpovednosti. „Teraz prichádza skutočná práca,“ podotkla. Demokrati zároveň poďakovali všetkým ľuďom, ktorí sa zúčastnili na sobotňajších eurovoľbách, aj svojim podporovateľom. Informáciu priniesla TASR.

Definitívne výsledky volieb do Európskeho parlamentu vrátane informácií o účasti budú zverejnené v nedeľu po 23.00 h po ukončení hlasovania vo všetkých krajinách Európskej únie. Zverejnia ich na stránke www.volbysr.sk. Výsledky zároveň oficiálne potvrdí Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán na tlačovej konferencii. Predbežné výsledky do tohto času nebude Štatistický úrad SR zverejňovať.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prvé reakcie na predbežné výsledky. Ako ich hodnotí Dubéci z PS, Tibor Gašpar, vedenie KDH či Demokrati?

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: