eReport.sk
Michal Šimečka • Progresívne Slovensko
zdroj foto: fb/Michal Šimečka • Progresívne Slovensko

Na verejnosť prenikajú prvé neoficiálne predpoklady výsledkov eurovolieb. Denník N predpokladá víťazstvo PS


Výsledky hlasovania v eurovoľbách budú známe až v nedeľu v noci. Denník N však už prináša čiastkové predpoklady výsledkov, založené na informáciách od niektorých politických strán a niektorých okrskov. Predpokladajú víťazstvo PS, dobre si vedie SMER-SSD. Výrazný výsledok má však mať aj Republika. Štandard informuje dokonca už aj o počtoch kresiel, údajne PS má mať 6 europoslancov, SMER-SSD 5, Republika dvoch. Po jednom kresle si údajne podelí Hlas a KDH

Ako sa v Európe hlasuje?

Informácií o výsledkoch hlasovania v eurovoľbách je zatiaľ málo. Hlasovanie do Europarlamentu prebieha inak ako v parlamentných, či komunálnych voľbách. Koordinuje sa celá Európa. Zatiaľ čo niekde hlasovanie uzatvárali už v sobotu na obed, niekde sa hlasovalo celú sobotu – ako u nás na Slovensku. Sú však krajiny, kde sa hlasuje až do nedele večera.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Moča, spočítavanie hlasov v eurovoľbách, zdroj: TASR
  2. V tomto má jasno!
  3. Heker za počítačom.

Celkovo je určené, že voľby do Európskeho parlamentu môžu trvať od štvrtka do nedele, každá krajina si môže určiť, v rámci tohto intervalu, svoje vlastné pravidlá. V týchto voľbách sa volí celkovo 720 poslancov Európskeho parlamentu, čo je o 15 viac ako v predchádzajúcich voľbách. Za našu krajinu to bude len 15 zástupcov.

Výsledky spoznáme až v nedeľu v noci

Výsledky hlasovania budú teda známe až v nedeľu v noci. Denník N však už prináša čiastkové predpoklady výsledkov, založené na informáciách od niektorých politických strán a niektorých okrskov. Tvrdia, že tieto výsledky ukazujú silný výsledok strany Progresívne Slovensko aj strany SMER-SSD. Hovoria o výraznejšom výsledku Republiky.

Aj Štandard už prináša prvé predikcie. Progresívne Slovensko má mať údajne 6 europoslancov, SMER-SSD 5, Republika dvoch. Po jednom kresle si podľa informácií Štandardu podelí Hlas a KDH. Štandard sa odvoláva na dva dobre informované zdroje.

Podľa volebnej predikcie portálu Seznam Zprávy v Čechách vedie hnutie Andreja Babiša ANO. Podľa odhadov by mohlo získať 5 – 7 kresiel.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na verejnosť prenikajú prvé neoficiálne predpoklady výsledkov eurovolieb. Denník N predpokladá víťazstvo PS

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: