eReport.sk
Orgány by mali konať!
Predstavitelia Progresívneho Slovenska, foto:tasr

Progresívci vytiahli silné témy: Afroamerickí gay a lesbickí kandidáti, či adopcie pármi rovnakého pohlavia!


Na Slovensku je len málo strán, ktoré sú pevne ideologicky upevnené. O jasne politickej orientácii sa dnes dá azda hovoriť len v prípade strán ako Progresívne Slovensko, Smer-SD, či Hlas-SD. A progresívci svoje postoje dávajú najavo odvážne a často. Najnovšie si vo svojom podcaste „Pestré správy“ zobrali na mušku témy, ktoré slovenskú spoločnosť pravdepodobne šokujú. Mať ideológiu je v prípade politických strán rozhodne správne. Otázne však je, či je výber tém, ktoré momentálne trápia stranu na čele s europoslancom Michalom Šimečkom, šťastný. V strede krízy by každý občan očakával skôr predbiehanie sa strán v nápadoch ohľadom hospodárskej pomoci obyvateľstvu.

„Kým na Slovensku zápasíme s pokusmi o zhoršenie situácie LGBTI ľudí, tak v Chorvátsku súd definitívne rozhodol, že páry rovnakého pohlavia musia mať zabezpečený rovnaký prístup k adopcii ako ostatné páry,“ načrtáva svoje témy Progresívne Slovensko na sociálnej sieti.

V Chorvátsku išlo o dlhodobý proces

Situácia v Chorvátsku sa pri tom nerodila ľahko a dotknutý pár si počas niekoľkých rokov pravdepodobne nazbieral množstvo negatívnych spomienok.

„Rozhodnutie sa týka situácie chorvátskeho páru, ktorý ešte v roku 2016 požiadal o spoločnú adopciu, ktorá im bola odmietnutá z dôvodu, že súčasná úprava neumožňuje adopciu párom rovnakého pohlavia. Následne iniciovali súdne konanie a po šiestich rokoch sa dočkali prelomového rozhodnutia, ktoré prispeje k rovnoprávnosti LGBTI ľudí v Chorvátsku,“ píše PSkári.

Témy strany mnohých šokujú

Podcast „Pestré správy“ už nejaký ten čas vychádza, pri čom do značnej miery odráža liberálny a progresívny obsah strany. Niekedy je však menej viac, no my necháme len na našom čitateľovi, aby posúdil vhodnosť súčasných progresívnych tém pre dnešnú dobu.

Bude vás zaujímať:

  1. Eduard Heger
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  3. Na snímke nový komisár pre deti Jozef Mikloško.

„Parlament zvolil homofóbneho komisára pre deti. Ultrakonzervatívni aktivisti vymysleli Istanbul 2.0. Matovič sa spriahol s fašistami. Afroamerickí gay kandidáti a lesbické kandidátky bodovali v texasských primárkach. Chorvátsky súd umožnil adopcie aj párom rovnakého pohlavia. Zadĺženosť štátov globálneho juhu dosahuje alarmujúcu mieru,“ pomenovala svoje súčasné hlavné témy strana v príspevku.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Progresívci vytiahli silné témy: Afroamerickí gay a lesbickí kandidáti, či adopcie pármi rovnakého pohlavia!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: