tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Prítomnosť nového koronavírusu sa potvrdila v 250 vzorkách odpadových vôd

Prítomnosť nového koronavírusu sa potvrdila v 250 vzorkách odpadových vôd, čo predstavuje 90,9 percenta z celkového počtu vyšetrených vzoriek. Informovali o tom pracovníci odboru surveillance infekčných ochorení Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.


Ako uviedli, doteraz na Slovensku odobrali 285 vzoriek odpadových vôd, z ktorých bolo 275 vzoriek laboratórne vyšetrených na prítomnosť vírusu SARS-CoV-2. Dodali, že najvyššia proporcia pozitívnych z celkového počtu vyšetrených vzoriek odpadových vôd bola v Bratislavskom a najnižšia v Nitrianskom kraji.

Čítajte viac:

Pracovníci tiež informovali, že pozitivita vykonaných RT-PCR testov stúpla v 43. týždni oproti predchádzajúcemu týždňu o 124,5 percenta. Vo virologických laboratóriách od začiatku pandémie nového koronavírusu spolu vyšetrili 3.929.513 vzoriek nazofaryngeálnych výterov metódou RT-PCR, z toho bolo 474.595 vzoriek pozitívnych. Na Slovensku sa zároveň vykonalo spolu 39.068.731 antigénových testov, z toho bolo 411.901 vzoriek pozitívnych. Z celkového počtu bola v roku 2021 najvyššia chorobnosť zaznamenaná vo vekovej skupine 15 až 19 rokov a 45 až 54 rokov. Najviac prípadov od začiatku pandémie bolo zaznamenaných v Prešovskom kraji a v Žilinskom kraji.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prítomnosť nového koronavírusu sa potvrdila v 250 vzorkách odpadových vôd

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku