eReport.sk
Obyvatelia Anglicka vo štvrtok rozhodujú o zložení regionálnych samospráv. Volebné miestnosti sa otvorili o 7.00 h miestneho času.
Ilustračné foto: tasr

Škandál vo Veľkej Británii: Tisícky ľudí dostali falošne negatívny výsledok testu na COVID-19

Pravdepodobne až 43.000 ľudí v Británii mohlo dostať v priebehu uplynulých dvoch mesiacov falošne negatívny výsledok testu na COVID-19. Oznámili to v piatok miestne úrady. Ako dôvod uviedli problémy v súkromnom laboratóriu, ktoré spracovávalo odobrané vzorky, informuje agentúra AP.

Britský Úrad pre zdravotnú bezpečnosť (UKHSA) uviedol, že laboratórium v meste Wolverhampton dostalo dočasný zákaz analyzovať stery. Stalo sa tak pre zlé vyhodnocovanie PCR testov. Problém bol odhalený po tom, ako ľudom s pozitívnym výsledkom rýchlotestov vyšli v laboratóriu vo Wolverhamptone PCR testy s negatívnymi výsledkami.

„V tomto laboratóriu bolo vyhodnotených celkovo zhruba 400.000 vzoriek. Väčšina z nich vyšla negatívne. Avšak odhadujeme, že 43.000 ľudí mohlo dostať nesprávny výsledok PCR testu,“ píše UKHSA v tlačovej správe. Úrad uviedol že ľudia, ktorých sa chyba môže týkať budú kontaktovaní a bude im odporučené dať sa otestovať ešte raz. V Británii, podľa štatistík z minulého týždňa, vykonajú zhruba milión testov denne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Škandál vo Veľkej Británii: Tisícky ľudí dostali falošne negatívny výsledok testu na COVID-19