eReport.sk
kráľovská rodina si užila futbal
Princ William, foto:profimedia

Princ William oslavuje 40. narodeniny: TOTO dostane od kráľovskej mincovne

Britská Kráľovská mincovňa vydá pri príležitosti 40. narodenín princa Williama päťlibrovú mincu s jeho portrétom. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA, ktorá dodala, že princ svoje „okrúhle“ narodeniny oslávi 21. júna.

William, vojvoda z Cambridgea – ktorý je v línii následníctva britského kráľovského trónu druhým v poradí –, sa objaví na oficiálnej minci vyrazenej Kráľovskou mincovňou už druhýkrát. Pp prvý raz sa tak stalo v roku 2011, a to na počesť jeho sobáša s Catherine, vojvodkyňou z Cambridgea.

Princ s kráľovnou

Mincu k jeho narodeninám vytvoril dizajnér a rytec Thomas T. Docherty. Na lícnej strane je vybrazenie tváre princa Williama, číslo 40 a písmeno W. Na reverze je vyobrazenie kráľovnej Alžbety II. Na hrane mince je nápis „Jeho výsosť vojvoda z Cambridgea“.

Dizajnér hovorí o rovnováhe

Podľa Dochertyho sa dizajnom mince snažil dosiahnuť rovnováhu „medzi sviežou energiou Jeho kráľovskej Výsosti, ktorá je otcom mladej rodiny“, a charakterom jeho postavenia v rámci kráľovskej rodiny. Dodal, že „trojštvrťový uhol portrétu vytvára dynamickejší portrét než tradičný profil z boku“.

Bude vás zaujímať:

None found


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Princ William oslavuje 40. narodeniny: TOTO dostane od kráľovskej mincovne

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti