eReport.sk
Vagnerovci
Vagnerovci sú podľa britskej tajnej služby opäť v akcii v okolí Bachmutu. lustračné foto: fb/yevgenyprigozhin

Prigožin údajne ponúkol Ukrajine odhalenie pozícií ruskej armády. Tajná služba USA o tom vraj vie

Zakladateľ ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin údajne ponúkol ukrajinskej vláde, že jej prezradí pozície ruskej armády. V nedeľu o tom napísal americký denník The Washington Post s odvolaním na uniknuté tajné dokumenty americkej spravodajskej služby. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Žoldnieri z Vagnerovej skupiny vedú už niekoľko mesiacov ruskú ofenzívu v bojoch o mesto Bachmut na východe Ukrajiny. Prigožin mal v januári ponúknuť Kyjevu, že mu odhalí pozície ruskej armády výmenou za stiahnutie ukrajinských obrancov z tejto oblasti, napísal WP. Ukrajina však túto ponuku odmietla.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Kyjevu príde balík z Nemecka. Bude vojenský a naozaj štedrý
  2. Macron, vpravo, a Zelenskyj
  3. Pavel je skeptický
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas súkromnej audiencie s pápežom Františkom 13. mája 2023 vo Vatikáne.

Pohrozil Moskve

Šéf vagnerovcov nedávno verejne pohrozil Moskve stiahnutím svojich bojovníkov z Bachmutu v prípade, ak nedostanú muníciu, o ktorú dlhodobo žiadajú.

Prigožin v utorok povedal, že jeho a jeho bojovníkov by považovali za zradcov, ak by túto oblasť opustili, pripomína Reuters.

Prigožinova ponuka na prezradenie pozícii ruskej armády prišla cez jeho kontakty s ukrajinskou spravodajskou službou, uviedol WP.

Bobrík mlčania

Biely dom sa odmietol vyjadriť k tejto záležitosti, ktorá na verejnosť unikla prostredníctvom amerických tajných dokumentov zverejnených v diskusnej skupine na platforme Discord. Zo zverejnenia týchto materiálov na internete obviňujú zamestnanca Vzdušných síl Národnej gardy USA Jacka Teixeiru.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prigožin údajne ponúkol Ukrajine odhalenie pozícií ruskej armády. Tajná služba USA o tom vraj vie

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php