eReport.sk
Nie je korupcia ako korupcia?
Igor Matovič a Eduard Heger. Zdroj: tasr

Priestor na korupciu a kupovanie hlasov? Takto to skončilo s návrhom o vyslovení nedôvery vláde!


Tesne pred hlasovaním po 30 minútovej pauze, dal Kollár hlasovať o procedurálnom návrhu Juraja Šeligu, ktorý žiadal návrh presunúť na januárovú schôdzu. Ten neprešiel. Za tým sa hlasovalo o podobnom návrhu poslanca Michala Šipoša. Ten žiadal, aby sa o páde vlády rokovalo až vo štvrtok o 17. hodine. Zaň bolo 77 poslancov NR SR. Návrh bol schválený. Tragikomédia tak pokračuje ďalej. A na jej záver si ešte budeme musieť počkať. Asi tak, ako občania tohto štátu darmo čakajú na nejakú pomoc od Hegerovej menšiny.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Gábor Grendel
  2. roman mikulec porušil zákon
  3. Poslanec parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).

Hodinu pred oficiálnym plánovaným hlasovaním, pritom bolo jasné, že ak sa bude hlasovať dnes, vláda padne. Zo Sme Rodina totiž po poslancovi Borguľovi, vystúpil aj Ján Krošlák. S tým, že bude hlasovať za pád vlády. To isté oznámila aj poslankyňa Vorobelová.

„Ide o sektu, ktorá spôsobila chaos a teror v tejto krajine. Vážim si prácu viacerých ministrov, ktorí si zaslúžia rešpekt, ale nič to nemení na tom, že si myslím, že túto krajinu riadi nekompetentná skupina ľudí okolo Matoviča, ktorý ba mala odísť. Vzťahom na to, že moje názory v tomto nie sú totožné s vedením hnutia Sme rodina, ohlasujem vystúpenie z tohto poslaneckého klubu.“

Ján Krošlák, odnes nezaradený poslanec, predtým Sme Rodina a OĽANO

Predseda strany OĽANO Igor Matovič, pritom od rána zverejňuje na sociálnej sieti statusy o tom, ako „vláda padne vďaka kupčeniu s hlasmi.“ Otázkou zostáva, kto má teda v našom parlamente väčšiu snahu korumpovať. Keďže procedurálny návrh, ktorým sa hlasovanie posunulo na štvrtok 15.12.2021, predložil predseda poslaneckého klubu OĽANO. Odôvodnil to „potrebou rokovania a vyjednávania.“

Priestor na kupovanie hlasov?

Niekedy to vyzerá, že vláda „slušných ľudí“ a „bojovníkov proti korupcii“ zabúda na to, že aj kupčenie s hlasmi poslancov je korupcia. A to aj podľa trestného práva, stále platného v Slovenskej republike. Rokovania sú iste na mieste. Pokiaľ sa nedejú takýmto spôsobom.

Tí naozaj obyčajní ľudia, si zatiaľ počkajú. Tak, ako sme čakali pred letom, v lete, v septembri. Vláda nemá na pomoc čas. Bije sa o svoje prežitie. Aj keď podľa všetkých prieskumov je jedinou, kto o jej vládnutie v tejto krajine ešte stojí.

Zdroj: NR SR

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Priestor na korupciu a kupovanie hlasov? Takto to skončilo s návrhom o vyslovení nedôvery vláde!

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre