eReport.sk
Vládny kabinet Eduarda Hegera, ktorý uchopil moc 1. apríla 2021. Agroministra Jána Mičovského už stihol nahradiť Samuel Vlčan. Foto: tasr

PRIESKUM Členom vlády ľudia skôr nedôverujú ako dôverujú. Hegera nemusí až 65 percent občanov

Ako dôverujú občania členom vlády premiéra Eduarda Hegera (OĽANO)? Je to stále a dlhodobo hotová mizéria a paradoxne najdôveryhodnejší nie je politik, ktorý skutočne vládne. Ľudia totiž najväčšiu podporu dali ministrovi životného prostredia Jánovi Budajovi (OĽANO). Ten sa už za to stihol Slovákom poďakovať správou, ktorú rozposlal do médií.

Prieskum agentúry Focus, ktorý v nedeľu zverejnila televízia Markíza v relácii Na Telo ani u jedného z členov vlády nenameral väčšiu dôveryhodnosť ako nedôveryhodnosť.

Budaj: Je to pre nás zaväzujúce

Budaj, ktorý získal najväčšiu dôveru – a to na úrovni 34 percent – má zároveň nedôveru 61 percent. „Vážim si dôveru, ktorú mne a celému rezortu prejavili ľudia v najnovšom prieskume. Je to pre nás zaväzujúce a vnímame to ako výsledok mravenčej práce, ktorú denne spoločne s kolegami robíme. Sme iba na začiatku a o to viac som rád, že nám ľudia dôverujú. Pracujeme pre budúcnosť našich detí.“ uviedol v reakcii na výsledky prieskumu Budaj prostredníctvom Veroniky Bauch z tlačového oddelenia ministerstva, ktorému šéfuje.

Najväčší prepad zaznamenal Korčok

Tesne za enviroroministrom nasleduje v rebríčku s 33-percentnou dôveryhodnosťou predseda vlády Heger (nedôveruje mu 65 percent občanov). Tretiu priečku obsadil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský ( 32%/64%).

Ďalej je poradie takéto: Richard Sulík (31%/66%), Branislav Gröhling (30%/65%), Milan Krajniak (29%/66%), Ivan Korčok (29%/61%), Andrej Doležal (28%/54%).

S odstupom rebríček pokračuje ministrami Romanom Mikulcom (24%/68%), Jaroslavom Naďom (24%/72%), Máriou Kolíkovou (23%/71%), Veronikou Remišovou (21%/75%), Natáliou Milanovou (18%/62%), Štefanom Holým (16%/56%), Samuelom Vlčanom (16%/56%) a Igorom Matovičom (13%/85%).

Grafiky TV Markíza s výsledkami prieskumu agentúry Focus:

Prieskumu, ktorý sa realizoval v dňoch od 19. do 26. januára 2022 sa robil na vzorku 1017 respondentov. Oproti októbru 2021 si v ňom najviac polepši Sulík (+ 6%), Remišová (+6 %), naopak, najviac sa prepadol Korčok (-5 %).

Určite by bolo zaujímavé poznať, ako dôverujú občania prezidentke, keďže tá však nie je členkou vlády, zatiaľ môžeme o jej popularite či nepopularite iba špekulovať, ako to nedávno urobil poltológ Michal Ovádek

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chybička se vloudila?
  2. vakcína, covid, očkovanie, peniaze
  3. Šéf Smeru Robert Fico
  4. Covid automat po novom platí od pondelka
  5. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  6. Richard Sulík
  7. Richard Sulík


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Členom vlády ľudia skôr nedôverujú ako dôverujú. Hegera nemusí až 65 percent občanov

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti