eReport.sk
ilustračka ústava Slovenskej republiky ilustračná snímka Slovensko poslanecký sľub skladanie
Na ilustračnej snímke Ústava SR v rokovacej sále NR SR. Foto: tasr

PRIESKUM Ako by volili Slováci? Sulík predbehol Fica, Uhrík zase Kollára!

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v polovici mája, vyhrala by strana Petra Pellegriniho Hlas-SD so ziskom 18,2 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana SaS na čele s Richardom Sulíkom. Liberálov by volilo 14,3 percenta opýtaných. Smer-SD, ktorej šéfuje Robert Fico by so ziskom 13,5 percenta hlasov skončila na treťom mieste. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV Joj Na hrane.

Hnutie Igora Matoviča OĽANO by skončilo štvrté so ziskom 10,7 percenta hlasov, Progresívne Slovensko s novým predsedom Michalom Šimečkom by podporilo 9,7 percenta opýtaných. KDH, ktorého lídrom je Milan Majerský, by získalo 7,7 percenta hlasov, Republike Milana Uhríka by dalo svoj hlas 6,2 percenta respondentov a napokon by sa ešte do parlamentu prebojovala aj Sme rodina, hnutie Borisa Kollára by získalo podporu 6,1 percenta opýtaných.

SNS by skončila pod čiarou so 4 percentami

Do parlamentu by sa nedostala SNS so ziskom 4 percentá hlasov, Aliancia s 2,4 percenta ani Za ľudí s preferenciami na úrovni 2,1 percenta. V NR SR by svojich poslancov nemalo ani Maďarské fórum (2 percentá), Dobrá voľba a Umiernení (1,5 percenta), rovnako ani Kotlebovci-ĽSNS, ktorých by volilo 1,1 percenta opýtaných.

Demokratická strana, Socialisti.sk, KSS, Život-národná strana a Národná koalícia získali v prieskume 0,1 percenta hlasov.

Vyše 16 percent nevie, komu by dalo hlas

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskumu získal 32 mandátov v parlamente, SaS by mala 25 poslancov, Smer-SD 24. Hnutie OĽANO by obsadilo 18 kresiel, Progresívne Slovensko 17. KDH by zastupovalo v parlamente 13 poslancov, Republika by mala 11 a Sme rodina desať miest.

Rozhodnutých, koho by volilo, je viac ako 69 percent opýtaných v prieskume, naopak, vyše 16 percent nevie, komu by dalo hlas. Vyše 14 percent respondentov sa vyslovilo, že by voliť nešlo. Zber dát sa uskutočnil od 10. do 16. mája na vzorke 1000 respondentov.

FOTO Grafické vizuály výsledkov prieskumu agentúry AKO pre reláciu Na hrane

GALÉRIA – Foto: Agentúra AKO pre reláciu Na Hrane

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik
  2. László Sólymos
  3. voľby prieskum
  4. Letecká snímka areálu firmy Bukóza Holding, a. s. v Hencovciach (ilustračné foto).
  5. Rafael Rafaj ako poslanec SNS na archívnej snímke z 11. novembra 2008.
  6. Robert Fico v štúdiu TA3.
  7. Boja sa národa


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Ako by volili Slováci? Sulík predbehol Fica, Uhrík zase Kollára!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php