eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

PRIESKUM Voľby by v máji vyhrali Smer a Hlas! Vznikla by nová vláda a bola by značne ľavicová

Najnovší prieskum volebných preferencií ukazuje, že vláda to počas zbytku tohto volebného obdobia bude mať s oslovovaním voličov naozaj ťažké. Ak by sa totiž voľby konali v máji, jednoznačné víťazstvo by zožali sociálni demokrati v podobe strán Smer-SD a Hlas-SD, ktorým by zhodne odovzdalo hlasy takmer 18 % voličov!

O výsledkoch prieskumu agentúry Polis informoval portál topky.sk. Súčasná vláda na čele s OĽANO a premiérom Eduardom Hegerom by na základe výsledkov prieskumu určite vzniknúť nemohla, jedna z vládnych strán – Za ľudí, sa naviac pohybuje na preferenčnom minime v podobe zisku len jedného percenta hlasov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke volebná urna vo voľbách do Národnej rady SR.
  2. ilustračka ústava Slovenskej republiky ilustračná snímka Slovensko poslanecký sľub skladanie
  3. Zuzana Čaputová
  4. Sprava predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií SR Igor Matovič (obaja OĽaNO).

Prieskum bol vykonaný v dňoch 18.-23. mája telefonicky, na vzorke 1003 respondentov a na území celej Slovenskej republiky.

Vláda by bola ľavicová

Na Slovensku by v prípade konania volieb v máji jednoznačne vyhrali ľavicové opozičné strany. Smer-SD a Hlas-SD by získali zhodne po 17,9 %. Na treťom mieste by s veľkým odstupom od víťazov skončila strana SaS, ktorá by získala dôveru 13,2 % voličov. Hlavná vládna strana OĽANO zjavne svojou politikou voličom veľkú radosť neprináša, keďže by v tomto prieskume skončila s výsledkom len 7,8 %.

Zmiešané pocity budú mať pravdepodobne u predsedu parlamentu Borisa Kollára – jeho strana Sme rodina v prieskume získala 7,2 %. Do parlamentu by sa dostali ešte strany Aliancia (6,1 %), Republika (6 %), Progresívne Slovensko (5,7 %) a KDH (5,3 %). Za bránami parlamentu by skončili napríklad strany ĽSNS, SNS, Vlasť, či Za ľudí.

Účasť vo voľbách by bola podľa prieskumu na úrovni 58 %. 32 % respondentov uviedlo, že sú nerozhodnutí a voliť by s určitosťou nešlo 10 % voličov.

Výsledky prieskumu volebných preferencií politockých strán na Slovensku za máj 2022 – Foto: Polis


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Voľby by v máji vyhrali Smer a Hlas! Vznikla by nová vláda a bola by značne ľavicová

Odoberať
Upozorniť na
38 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti