eReport.sk
Foto: shutterstock/Karol Skalnicky

Priemerná cena nového bytu v Bratislave prekonala štvrť milióna eur

Priemerná absolútna cena bytu v Bratislave v 3. kvartáli tohto roka prekonala štvrť milióna eur. A to aj napriek tomu, že sa priemerná rozloha bytov znižuje. Vyplýva to z dát spoločnosti Bencont Investments. Priemerná jednotková cena bytu v hlavnom meste bola koncom 3. kvartálu na úrovni 4073 eur za štvorcový meter (m2) vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH). Medziročne tak byty zdraželi o 15 % a oproti 2. kvartálu tohto roka o 1,6 %.

Kým priemerná cena bratislavského bytu v rámci celého mesta bola na úrovni 250.000 eur, v Starom Meste táto hodnota presiahla 500.000 eur. Priemerná absolútna cena bytov tak medziročne narástla o desať percent, naopak, priemerná rozloha klesla zhruba o päť percent na 63,35 m2.

Analytici spoločnosti však upozornili na pokles predaja bratislavských bytov, v 3. kvartáli sa predalo o štvrtinu menej než v predošlom štvrťroku. V číselnom vyjadrení išlo o 642 bytov. “Ide však o bežný sezónny pokles, ktorý súvisí s dovolenkovými mesiacmi júl a august,” poznamenali analytici. Priemerná cena predaných bytov takisto rástla a dostala sa na úroveň 3860 eur za m2, čo je medziročne viac o 19 %.

„Najprudšie rástli realizačné ceny v okrese Bratislava II, kde trh akceptoval zvyšovanie cien bytov nielen vo vyššej prémiovej kategórii bytov, ale aj v prípade štartovacích bytov na okraji okresu,” povedal hlavný analytik spoločnosti Rudolf Bruchánik. Najpredávanejšími ostali dvojizbové byty, ktoré tvorili polovicu celkového predaja.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Priemerná cena nového bytu v Bratislave prekonala štvrť milióna eur

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport