eReport.sk
Boris Kollár a Petra Krištúfková. Foto: profimedia

Prídavok na dieťa sa zvýši na 60 eur mesačne. Krištúfková: Je veľmi dôležité, aby príspevok pokračoval

Prídavok na dieťa sa zvýši na 60 eur mesačne. Opätovne sa tiež zavedie jednorazové zvýšenie prídavku v sume 110 eur pre deti pri nástupe do prvého ročníka základnej školy. Plénum Národnej rady (NR) SR v utorok schválilo novelu zákona o prídavku na dieťa, ktorú predložili poslanci koaličnej Sme rodina.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini počas svojho plamenného prejavu v štúdiu TA3
  2. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  3. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

„Je veľmi dôležité, aby príspevok na začiatok školského roka kontinuálne pokračoval. Týmto sa jeho vyplácanie zachráni, aj keď mu, bohužiaľ, hrozil zánik,“ skonštatovala jedna z predkladateliek návrhu Petra Krištúfková (Sme rodina).

Zvýšenie sumy prídavku na dieťa sa pôvodne navrhovalo na 50 eur. Na základe schváleného pozmeňujúceho návrhu Petry Krištúfkovej však jeho suma bude 60 eur. Navrhla to v nadväznosti na posun účinnosti príspevku na financovanie voľnočasových aktivít dieťaťa.

Plénum schválilo aj druhý pozmeňujúci návrh Krištúfkovej. Podľa neho sa úplne zruší obmedzenie príjmu dieťaťa zvereného do náhradnej starostlivosti. Poslankyňa poukázala na to, že v súčasnosti si takéto dieťa môže počas 12 kalendárnych mesiacov kumulatívne zarobiť maximálne trojnásobok sumy životného minima.

Príjmy zo zárobkovej činnosti nad túto sumu sa pritom dieťaťu započítajú do príjmu a o sumu týchto príjmov v jednotlivých mesiacoch je dieťaťu krátený opakovaný príspevok.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prídavok na dieťa sa zvýši na 60 eur mesačne. Krištúfková: Je veľmi dôležité, aby príspevok pokračoval

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti