eReport.sk
Slováci by obmedzili najmä nákup oblečenia, ale zvažujú aj potraviny.
Slováci by obmedzili najmä nákup oblečenia, ale zvažujú aj potraviny. Ilustračná foto: tasr

Pri nedostatku financií obmedzia Slováci hlavne nákupy oblečenia

Slováci obmedzia pri nedostatku financií predovšetkým nákupy oblečenia. Ďalej výdavky za zábavu a kultúru, alebo sa vzdajú dovolenky. Využívajú skôr úspory, na pôžičky sa spoliehajú minimálne. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov.

Ako hlavný krok šetrenia uviedlo 65 % Slovákov obmedzenie nákupov oblečenia, čo je o 6 % viac ako minulý rok. Návštevu reštaurácií, kín alebo divadiel si pri zlej finančnej situácii odoprie 54 % Slovákov a 53 % utratí menej za cestovanie a dovolenky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Europoslankyňa Monika Beňová
  2. Uzavrel kartelovú dohodu?
  3. Pôdohospodárstvo avizuje zmrazenie cien
  4. Domácnosti reagujú na infláciu.

Vzdelanie na poslednom mieste

„Slováci v prípade zníženia alebo výpadku príjmov pri šetrení postupujú od tovaru a služieb, ktoré nepatria ku každodenným potrebám. S ohľadom na medziročný nárast cien elektriny a plynu by sa viac snažili ušetriť na energiách. Až ako posledné by obmedzili výdavky na vzdelávanie a rozvoj detí. Aj tieto úspory však už zvažujú častejšie než predtým,uviedla generálna riaditeľka spoločnosti KRUK Jaroslava Palendalová. Prípadné finančné ťažkosti by sa úverom vo finančnej inštitúcii alebo pôžičkou od priateľov snažili riešiť necelé dve percentá slovenských domácností, 25 % Slovákov by sa skôr spoľahlo na svoje úspory.

Vlani by sa v prípade zhoršenia finančnej situácie obmedzilo pri nákupe potravín 41 % Slovákov, v súčasnosti je to 51 %. Na prevádzke auta by sa snažilo ušetriť 18 % slovenských domácností a využívať viac hromadnú dopravu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pri nedostatku financií obmedzia Slováci hlavne nákupy oblečenia

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti