eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Prežila pokusy Mengeleho a tvrdí: Dostávame injekcie, aby sme prežili, počas holokaustu sme ich dostávali, aby sme zomreli!

Ľudia, ktorí prežili holokaust, odsúdili neustále porovnávanie opatrení prijatých proti pandémii koronavírusu s utrpením Židov počas holokaustu. Hnutie boja proti antisemitizmu (CAM) v správe, ktorú zverejnilo vo štvrtok, zdokumentovalo zľahčovanie holokaustu v online priestore za uplynulé dva roky. Informovala o tom agentúra DPA.

V správe identifikovali viac než 60 miliónov komentárov spájajúcich opatrenia na boj proti pandémii s terminológiou holokaustu. Zľahčovanie holokaustu je podľa správy CAM čoraz častejšie súčasťou mainstreamovej diskusie. „Demonštranti často podporovaní politikmi pochodujú ulicami svojich miest so žltými Dávidovými hviezdami,“ uvádza sa v dokumente.

Šéf CAM-u hovorí o nebezpečnom porovnávaní

Politici v Európe, Spojených štátoch a dokonca Izraeli porovnávali obmedzenia súvisiace s koronavírusom s nacistickými zločinmi proti Židom, čo hrá do kariet popieračom holokaustu, uviedol riaditeľ CAM Sacha Rojtman Dratwa. Zároveň vyzval politikov a internetové giganty, aby „brali tento alarmujúci trend vážne“.

„Zľahčovanie zločinov nacistického Nemecka proti ľudskosti posmeľuje popieračov holokaustu, ktorí sa snažia bagatelizovať zločiny nacistov,“ dodal. Toto porovnávanie podľa neho otvorilo cestu k oživeniu stáročných antisemitských konšpiračných teórií vrátane obviňovania Židov z pandémie či z rozsiahleho sprisahania s cieľom ovládnuť svet, píše DPA.

Kriegelová: Považujem to za hlboko znepokojivé

Vera Grossmanová Kriegelová, ktorá bola ako dieťa podrobená krutým experimentom nacistického lekára Josefa Mengeleho v koncentračnom tábore Auschwitz, uviedla, že porovnávanie Mengeleho so zástancami očkovania proti COVID-19 považuje za „hlboko znepokojivé“. „Dnes dostávame injekcie, aby sme prežili, počas holokaustu sme ich dostávali, aby sme zomreli,“ uviedla.

Správa analyzuje príspevky na sociálnych sieťach, spravodajských weboch a rôznych ďalších fórach v angličtine, španielčine, taliančine, arabčine a hebrejčine. Prevažná väčšina z nich, až 57 miliónov, bola napísala po anglicky, píše DPA. Na druhom mieste bolo 2,6 milióna príspevkov v hebrejčine.

Správu zverejnili pred hlasovaním na pôde Valného zhromaždenia OSN (VZ OSN) o historickej rezolúcii proti popieraniu holokaustu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Cintorín, kde sú pochované obete srebrenickej masakry.
  2. OSN logo
  3. Ľuboš Blaha a Richard Duda.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prežila pokusy Mengeleho a tvrdí: Dostávame injekcie, aby sme prežili, počas holokaustu sme ich dostávali, aby sme zomreli!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti