eReport.sk
Na snímke vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová a vľavo Petra Vlhová.
Zuzana Čaputová a Petra Vlhová. Foto: tasr

Prezidentská kancelária reaguje na konanie voči Čaputovej pre Vlhovej dres

Prezidentka SR Zuzana Čaputová je pripravená zodpovedať otázky výboru k podnetu za možné porušenie zákazu reklamy z jej strany. Uviedol to hovorca hlavy štátu Martin Strižinec v reakcii na to, že Výbor Národnej rady (NR) SR pre nezlučiteľnosť funkcií začal konanie voči prezidentke v tejto veci.

“Prezidentka rešpektuje, že sa parlamentný výbor musí doručeným podnetom zaoberať. Je pripravená zodpovedať všetky prípadné otázky, keď sa na ňu výbor obráti so žiadosťou o stanovisko,” uviedol Strižinec.

Dôvodom začatia konania voči prezidentke vo výbore má byť podnet súvisiaci s možným porušením zákazu reklamy. Podľa podnetu mala prezidentka fotografiami s dresom športovkyne Petry Vlhovej zvýhodňovať jej sponzorov, a teda propagovať konkrétne značky.

V súvislosti s pulznými oxymetrami zas podnet prezidentke vyčíta, že na obrazovke aj na stránke Prezidentského paláca menovala názvy súkromných firiem, ktoré ich poskytli.

Predseda výboru Boris Susko (Smer-SD) ozrejmil, že výbor si vyžiada stanovisko prezidentky a následne rozhodne. Ak skonštatuje porušenie zákona, hlave štátu hrozí pokuta až vo výške 12 mesačných platov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport