eReport.sk
Prezident Asociácie súkromných lekárov SR Marián Šóth
Marián Šóth. Foto: tasr

Prezidentka odhalila pravdu o frustrácii zdravotníckych pracovníkov, tvrdí šéf Asociácie súkromných lekárov

Lekári súhlasia s názorom prezidentky SR Zuzany Čaputovej na stav slovenského zdravotníctva. Hlava štátu v utorok poukázala vo svojej správe o stave republiky na vysoké počty obetí pandémie, aj na preťaženosť zdravotného systému a nemocníc. Vyzdvihla nasadenie zdravotníkov, vďaka ktorým zdravotníctvo neskolabovalo úplne.

“Slová, ktoré venovala zdravotníkom a celkovo situácii v zdravotníctve, sú jasným dôkazom toho, že hlava štátu vníma situáciu v tomto rezorte ako veľmi vážnu,” reagovala Slovenská lekárska komora (SLK). Verí, že po tomto prejave si kompetentní uvedomia naliehavosť situácie a pochopia potrebu zastabilizovať finančne zdravotníckych pracovníkov.

ZAP: Zdravotníctvo sa nachádza pred kolapsom

Aj Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) s prezidentkou súhlasí. “Zdravotníctvo a s ním aj ambulantná sféra sa nachádza pred kolapsom a v chode ho dnes drží len nesmierna obetavosť zdravotníkov, ktorých každým dňom ubúda. Riešenie personálnych a finančných otázok v zdravotníctve musí byť neodkladnou prioritou tejto aj ďalších vlád tak, aby bola v SR zabezpečená kontinuita a uspokojivá kvalita zdravotnej starostlivosti počas pandémie aj po nej,” skonštatovala výkonná riaditeľka zväzu Naďa Trenčanská Bedušová.

Šóth: Vláda by mala riešiť situáciu ako celok

Prezident Asociácie súkromných lekárov (ASL) SR Marián Šóth tvrdí, že prezidentka odhalila pravdu o frustrácii zdravotníckych pracovníkov, ako aj pracovníkov v DSS. Myslí si, že je nutné na túto “frustráciu” poukazovať, ale oveľa podstatnejšie je, aby vláda riešila túto situáciu ako celok. “Personálny nedostatok, zlé spoločenské a finančné ohodnotenie. V boji s pandémiou je nutné pomôcť ministerstvu zdravotníctva, aby v tomto nezostalo samé,” reagoval s tým, že pomôcť vyriešiť krízu môžu rezort financií, práce aj školstva. Pracovať na nedostatku personálu je podľa jeho slov “dlhodobá systematická práca celej vlády”.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová
  2. Zuzana Čaputová vystupuje so Správou o stave Slovenskej republiky pred poslancami
  3. Oddelenie pre dlhodobo chorých Univerzitnej nemocnice - Nemocnice svätého Michala Košice

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti