eReport.sk
Foto: tasr

Presúvame vojenskú techniku na Ukrajinu? Naď hovorí o falošných správach

Ministerstvo obrany SR upozorňuje na hoax šíriaci sa na sociálnych sieťach. Príspevok s fotografiami techniky Ozbrojených síl SR zo železničnej stanice v Nitre má naznačovať, že technika má smerovať na východ, prípadne na Ukrajinu. V skutočnosti išlo o vnútroštátny presun techniky. Informovala hovorkyňa MO Martina Kovaľ Kakaščíková.

„V skutočnosti išlo o vnútroštátny presun techniky slovenských ozbrojených síl, konkrétne protilietadlovej raketovej brigády z Nitry do Centra výcviku Lešť, kde bude v nasledujúcich týždňoch prebiehať riadne plánovaný sústredený výcvik. O presune rezort obrany vopred informoval na webovej stránke MO SR, ako aj na sociálnych sieťach,” vysvetlila hovorkyňa.

Zdroj: Facebook Jaroslav Naď

Voči zavádzajúcim informáciám sa ohradil aj náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko. „Každý profesionálny vojak a vojačka OS SR robí maximum pre zabezpečenie bezpečnosti Slovenska a na jeho obranu musia byť patrične pripravení. Je preto nutné, aj za súčasnej situácie a, samozrejme, za dodržania všetkých protipandemických opatrení, napredovať a rozvíjať naše spôsobilosti, čo si vyžaduje neraz aj presun techniky v rámci výcvikových lokalít,” uviedol.

Ministerstvo obrany zopakovalo, že o presunoch vojenskej techniky vopred informuje každý týždeň na webovej stránke MO, ako aj prostredníctvom sociálnych sietí rezortu obrany.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport