eReport.sk
Pokračujú v útokoch na Slovákov
Andrej Stančík na snímke z videa. Zdroj: twitter/andrejstancik

Stančík sa má cez EÚ pokúšať o predvolebnú cenzúru! Blanár: Odmietame zapchávanie úst!

Predvolebná cenzúra! Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Juraj Blanár (Smer-SD) upozorňuje verejnosť na aktivity štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí Andreja Stančíka (Demokrati). Ten sa má cez európsku Radu pre všeobecné záležitosti pokúšať opätovne nájsť cestu k možnosti blokovať nepohodlné weby a názory. Vláda v súčasnosti na takéto kroky nemá kompetencie, ani hlasy v parlamente a preto vraj hľadá pred voľbami cestu v zahraničí. Svoje zámery podľa podpredsedu Smeru zakrýva za boj s dezinformáciami a hoaxami.

„Pán štátny tajomník odvolanej vlády apeloval, že EÚ by mala konať rýchlo a že hybridná vojna prebieha aj na sociálnych sieťach. Nuž áno, vládne pozostatky vnímajú občanov Slovenskej republiky ako svojich nepriateľov, vedú proti nim vojnu, bojujú s Ústavou SR a útočia na každého, kto si dovolí mať iný názor ako títo novodobí ´demokrati´. Mimochodom – Demokrati,“ napísal Blanár na sociálnej sieti.

„Žonglovanie s pravdou“

Z celého prístupu vlády k boju s dezinformáciami v podstate vyplýva, že vláda nedôveruje občanom v možnosti odlíšiť dezinformáciu od informácie, alebo hoax od tvrdenia založeného na faktoch. Sociálni demokrati si však evidentne myslia, že vláda by mala v tomto ponechať občanom voľnú ruku a s dezinformáciami nebojovať „palicou“.

Predvolebná cenzúra!

„Odmietame takéto žonglovanie s pravdou a zapchávanie úst. Proti dezinformáciám sa predsa nepostupuje tak, že sa niečo zakáže. Občania nie sú hlúpi a dokážu si vyhodnotiť fakty, ale to by ich museli dostať. Málokto na Slovensku dnes verí tomu, čo tvrdí Igor Matovič, Eduard Heger alebo Jaroslav Naď či Rastislav Káčer. Sú to ľudia s vysokou mierou nedôvery, a preto niet divu, že im málokto uverí,“ upozorňuje Blanár.

„Médiá nechcú, aby mali občania názor“

V boji s dezinformáciami sa podľa neho nevyznamenávajú ani médiá, ktoré namiesto hľadania pravdy vraj nepripúšťajú do diskusie iné názory – napríklad na covid, alebo na vojnu na Ukrajine. Podobné výčitky voči médiám nezaznievajú len z politických, ale aj z občianskych a odborných kruhov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Cenzúrovaný ekonóm Sachs
  2. Demokracia nie je totalita
  3. Je pravda dezinformácia?
  4. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

„Nepripúšťajú iné názory a dokážu zaútočiť na každého, kto si dovolí položiť hoci len otázku. Nieto ešte aby mal vlastný názor, ktorý sa nezhoduje s tým, čo tvrdia liberálno-progresívne médiá,“ myslí si podpredseda Smeru.

Chcú blokovať?

Je ťažké odhadnúť, kto má momentálne v odvolanej vláde najväčšie slovo. Isté však je, že vláda by sa so svojimi obmedzenými kompetenciami rozhodne nemala dostávať k rozhodnutia o vojenských dodávkach, alebo o určovaní toho, ktorý názor je akceptovaný a ktorý nie.

„I. Matovičovi a ďalším priam trčia z rukávov falošné karty. A aby ľuďom na Slovensku bolo zabránené hľadať objektívnu pravdu. Tak je potrebné urýchlene zablokovať každého a všetkých, ktorí by mohli priniesť iné informácie, než aké nám vnucuje vládna propaganda. Za podpory liberálno-progresívnych médií doma a ako vidieť na príklade portálu Politico tak aj v zahraničí. A už len malý dôvetok. Volanie po mieri neznamená byť proruský a zdôrazňovanie slobody slova nemá nič spoločné s dezinformáciami,“ uzavrel Blanár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík sa má cez EÚ pokúšať o predvolebnú cenzúru! Blanár: Odmietame zapchávanie úst!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti