eReport.sk
Slovensko je na poslednom mieste v celej EÚ, lebo máme najväčší deficit celej Európskej únie a celej eurozóny, ukazuje Slovákom minister financií Ladislav Kamenický. Zdroj: screenshot video FB / Ladislav Kamenický

VIDEO Matovič a Heger nám zanechali najväčší deficit vôbec celej Európskej únie a z celej eurozóny, tvrdí Kamenický

Slovensko je zrejme ako ten rozprávkový oslík zatras sa. Vôbec sa nezdá, že by v sebe ukrývalo nejaké bohatstvo, okrem prírodného a kultúrneho, akonáhle k nemu ale pristúpia tí správni politici a vyrieknu tú správnu formulku, peniažky sa z neho len tak sypú. Pre koho najmä, to vie už takmer každý. Dokedy to však bude celé trvať?

Slovensko je na poslednom mieste v celej EÚ

Keď vo februári 202 prišli k moci OĽaNO, SaS, Za ľudí a Sme rodina všetci zhodne tvrdili, že predchádzajúca vládna garnitúra im zanechala „prázdnu špajzu“. Že až taká prázdna nebola svedčilo najmä správanie sa Igora Matoviča, ktorý doslova plným priehrštím rozhadzoval eurá na jeho rozličné „záchranné“ akcie súvisiace s COVID-19. Veľmi dobre mu však sekundovali všetci v tom čase koaliční politici, ktorí dostali slovenské financie do poriadneho „smútku“. A to až do takého, že sa jeho verejný dlh vyšplhal do výšky, akú doteraz ešte nemal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tandem hrôzy
  2. Konsolidácia
  3. Hrabko reagoval na výsledky novembrového prieskumu agentúry AKO pre TASR, podľa ktorého 57,2 percenta respondentov súhlasí s názorom, že nový kabinet bude vládnuť efektívnejšie a s lepšími výsledkami ako vlády I. Matoviča a E. Hegera.
  4. My nekradneme!

Svedčí o tom aj graf, ktorý vo videu predstavil súčasný minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SSD). A veruže pohľad naň nie je vôbec príjemný. Smutné na celej veci je však to, že súčasná opozícia pri ostrej kritike Programového vyhlásenia vlády poukazuje na to, že na plány, ktoré so Slovenskom koaliční politici majú, nebudú mať peniaze a je vraj veľmi zvedavá, kde ich Ladislav Kamenický s Robertom Ficom a spol. naberú. „V takomto „výbornom“ stave nechali verejné financi Matovič s Hegerom. Slovensko je na poslednom mieste v celej EÚ,“ napísal Ladislav Kamenický v krátkom statuse.

Blúznenie Matoviča a spol. o stave našich financií

Podľa staronového ministra financií predvádza opozícia v parlamente naozaj čisté zúfalstvo. „Už tretí deň aj priamo v Národnej rade počúvam opozičných politikov, ktorí sa vyjadrujú k programovému vyhláseniu vlády a k verejným financiám a nestíham sa čudovať. SaS asi stále melie je to isté a obhajujú banky a veľké korporácie. KDH vajatá, že sa vraj v programovom vyhlásení vlády financiám venujeme len okrajovo.

Progresívci z Progresívneho Slovenska pri každej téme dokola opakujú, lebo Smer, lebo Smer. Všetko už tradične klincujú Matovič a jeho družina, ktorí stále blúznia o tom, že verejné financie nechali v perfektnom stave,“ hovorí v úvode videa minister Kamenický.

Staronový slovenský financmajster vzápätí ukazuje graf, ktorý hovorí o tom, ako sa vyvíjajú deficity na rok 2024. „To hovorím o stave, ak by slovenská vláda pod vedením Roberta Fica neurobila absolútne nič. Igor Matovič a Eduard Heger nám zanechali najväčší deficit vôbec celej Európskej únie a z celej eurozóny, kde je priemer 2× menší ako to, čo bude doručovať Slovenská republika, ak by jej vláda neurobila nič,“ konštatuje Ladislav Kamenický a dodáva: „Priatelia, vždy, keď budete počúvať bludy o verejných financiách z úst Matoviča a opozície, spomeňte si prosím na tento graf.“ Nuž, pohľad na graf je skutočne nepekný, a tak zostáva len veriť, že na konci roka 2024 bude nový graf aspoň o kúsok krajší.

Zdroj: FB / Ladislav Kamenický


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Matovič a Heger nám zanechali najväčší deficit vôbec celej Európskej únie a z celej eurozóny, tvrdí Kamenický

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php