eReport.sk
Na kombosnímke zľava Peter Sabaka a Pavol Čekan.
Na kombosnímke zľava Peter Sabaka a Pavol Čekan. Foto: tasr

Prečo sa očkuje proti covidu bez kampane? Daniš: Medzi infikovanými je 70 percent plne očkovaných!

Ďalšie kolo očkovania proti koronavírusu bolo na Slovensku spustené minulý mesiac. Konkrétne, registrácia na očkovanie vakcínou upravenou na omikron odštartovala 20. septembra. Podľa hovorkyne Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Veroniky Daničovej, vakcínu možno podať len ako posilňujúcu dávku a záujemcovia sa môžu na očkovanie prihlásiť cez stránku korona.gov.sk. Známy komentátor, ktorý v minulosti pôsobil v redakčných tímoch Aktualít, Hospodárskych novín či Postoja však upozornil, že „pokračujúca kampaň na očkovanie ľudí v produktívnom veku by už stála na vode a bola by absurdná“.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je vakcína sloboda alebo smrť?
  2. Dag Daniš o zrušení obvinení v Súmraku:
  3. Bruselský príbeh pokračuje
  4. Národná kriminálna agentúra (NAKA) § logo.
  5. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina)
  6. Ilustračné foto
  7. Exminister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  8. Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová.

Daniš na sociálnej sieti poukázal na aktuálne covidové štatistiky, ktoré zverejnilo NCZI. Vychádzal teda z faktov štátneho zdravotníckeho centra. A tie, ako pripomína, nepotvrdzujú to, čo občanom nie tak dávno „vtĺkali“ do hláv známe medicínske kapacity. Teda, že očkovaní majú v porovnaní s nezaočkovanými veľkú šancu, že sa nákazlivým vírusom covidu nenakazia.

„Ministerstvo spustilo ďalšie kolo očkovania proti kovidu. Tentokrát akosi bez kampane. Je ticho. Tu je dôvod:- medzi infikovanými je aktuálne 70 percent plne očkovaných (podľa PCR testov aj podľa Ag testov)- medzi neočkovanými je infekcií oveľa menej – pri hospitalizáciách s kovidom je neočkovaných len 37 percent pacientov. Celebrity kampane ako Peter Sabaka, Pavol Čekan a Richrad Kollár boli stiahnuté a prevelené na protiruský front. Všetko je ako má byť,“ takto komentoval štatistiky NCZI Daniš.

Zdroj: fb/dag.danis

„Dag, prosím ťa, zapni rozum konečne, tieto sračky, čo šíriš sú nechutné,“ kritizoval novinárov jeden z komentujúcich. Komentátor mu nechal odkaz v pomerne v obsiahlej odpovedi, ktorej záver je takýto: „Pokračujúca kampaň na očkovanie ľudí v produktívnom veku by už stála na vode a bola by absurdná – v rozpore s dátami, vedou aj medicínou.“

Zdroj: fb/dag.danis

Daniša kritizovala i istá dáma, ktorej sa nepáčilo, že sa „obul“ do Sabaku, Čekana a matematika Kollára. „Niekto sa tu stavia do role konšpirátora?“ – položila mu otázku. A komentátor reagoval:  „…ja zas nepovažujem za vhodné, ak údajní experti na očkovanie (ktorí sa v heslách kampane mýlili) zrazu vystupujú ako vojnoví jastrabi. A zvyšok môjho statusu sú dáta NCZI, nič iné, a ak niekoho poburujú, nie je to môj problém.“

Zdroj: fb/dag.danis

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vakcínou upravenou na variant nového koronavírusu omikron do soboty (15.10.) podstúpilo 14.786 osôb. Pre TASR to uviedla hovorkyňa NCZI. Ďalších 4957 ľudí na očkovanie adaptovanou vakcínou čaká. „Z toho 1927 má už aj pridelený termín,“ doplnila.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prečo sa očkuje proti covidu bez kampane? Daniš: Medzi infikovanými je 70 percent plne očkovaných!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti