tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na ilustračnej snímke ľudia utekajúci pred vojnou na Ukrajine zhromaždení v poľskom Nadarzyne Foto: tasr/ap

Ukrajina neotvorí humanitárne koridory: Dôvod? Obavy z ruských provokácií!

Ukrajina v pondelok neotvorí žiadne humanitárne koridory, pretože ukrajinské spravodajské služby upozornili na riziko možných ruských „provokácií“ pozdĺž vytipovaných  trás. TASR túto správu prevzala z online spravodajstva britskej televíznej stanice Sky News.

Koridory sa používajú na dopravu humanitárnej pomoci a na evakuáciu civilistov z obzvlášť nebezpečných oblastí. Sky News pripomenula, že od začiatku invázie ruských jednotiek Ukrajina už viackrát obvinila Rusko z útokov na humanitárne a evakuačné koridory.

Ukrajinské úrady mali pôvodne v pláne otvoriť v pondelok sedem humanitárnych koridorov – okrem iných aj z obliehaného prístavného mesta Mariupol. Informovala o tom splnomocnenkyňa ukrajinského parlamentu pre ľudské práva Ľudmyla Denisovová.

Mariupol, ktorý je pre svoju strategickú polohu kľúčovým cieľom ruských síl, je v obkľúčení takmer od začiatku invázie. Podľa primátora mesta Vadyma Bojčenka sa časti obyvateľov podarilo z blokády uniknúť humanitárnymi koridormi. V meste je stále uviaznutých asi 160.000 ľudí a Bojčenko naliehavo žiada o ich evakuáciu.

Ukrajina tvrdí, že ostreľovaním ruskými jednotkami boli poškodené alebo zničené prakticky všetky budovy v meste, vrátane pôrodnice a divadla, kde sa ukrývali stovky civilistov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Petr Pavel na ministerstve obrany SR v Bratislave v apríli 2016 ako šéf Vojenského výboru NATO.
  2. Tank so symbolom Z.
  3. Ilustračné foto

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina neotvorí humanitárne koridory: Dôvod? Obavy z ruských provokácií!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku