tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

POTVRDENÉ! Na Slovensku dominuje britský variant korony, ukázali vzorky

Už druhý prieskum ukázal, že v slovenskej populácii je naozaj vysoký podiel zastúpenia britského variantu nového koronavírusu. „Je nevyhnutné dodržiavať nastavené protiepidemické opatrenia a pokračovať v nich,“ upozorňujú naši hygienici.

Britský variant nového koronavírusu sa v druhom celoslovenskom prieskume potvrdil približne v 72 percentách vzoriek preverovaných Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Celkovo bolo RT-PCR metódou na prítomnosť nového typu mutácie preverených 2384 klinických vzoriek. Informoval o tom ÚVZ.

Nad 70 percent v oboch prieskumoch

„Výsledky z oboch prieskumov naznačujú stabilnú situáciu v zastúpení a šírení britského variantu B.1.1.7. v populácii Slovenskej republiky. Ide však o vysoký podiel, preto je nevyhnutné dodržiavať nastavené protiepidemické opatrenia a pokračovať v nich,“ priblížila hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

V rámci druhého kola celoslovenského prieskumu rozšírenia britského variantu B.1.1.7 boli vyšetrené klinické vzorky, ktoré vyšli ako RT-PCR pozitívne 15. februára. Prvý takýto prieskum bol zrealizovaný na 1962 vzorkách z 3. februára. Vtedy sa britský variant potvrdil u približne 74 percent vyšetrených vzoriek.

Diagnostiku robilo 21 štátnych aj neštátnych laboratórií

„Situáciu vo výskyte britského variantu budeme naďalej sledovať,“ ubezpečila Račková. Ďalšie kolo takéhoto prieskumu je naplánované na prvý marcový týždeň. Na laboratórnej diagnostike sa podieľalo 21 štátnych aj neštátnych laboratórií.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

POTVRDENÉ! Na Slovensku dominuje britský variant korony, ukázali vzorky

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku