eReport.sk
SaS: Predseda Richard Sulík, vľavo, a Branislav Gröhling
SaS: Predseda Richard Sulík, vľavo, a Branislav Gröhling

SaS: Sme otvorení dohode o školskom zákone, na rade je Heger

SaS (strana Sloboda a Solidarita) sa nebráni dohode ohľadom školského zákona, na ktorého prijatie sa viažu financie z plánu obnovy. Na rade je teraz podľa nich dočasne poverený premiér Eduard Heger. V prípade, že premiér vyrokuje s dočasne povereným ministrom školstva Jánom Horeckým garanciu viacerých zmien, ktoré SaS požaduje, za novelu zákona v prvom čítaní vedia liberáli zahlasovať.

„Eduard Heger si spolu s Jánom Horeckým až tesne pred hlasovaním o školskom zákone uvedomili, že sú v menšinovej vláde,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kde je premiér?
  2. Richard Sulík.
  3. Polícia odmietla trestné oznámenie na exministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) v prípade priemyselného parku Valaliky
  4. Heger reaguje na Sulíkovu výzvu

Ohrozuje milióny eur

Podpredseda liberálov a poslanec parlamentu Branislav Gröhling uviedol, že opakovane už vyše mesiaca upozorňovali, prečo je tento zákon zlý. Upozorňovali tiež, že prijať ho v aktuálnej podobe ohrozuje milióny eur z plánu obnovy. „Poverenému premiérovi by malo záležať na pláne obnovy. Minister Horecký mal rokovať už dávno. Dva zákony, jeden o krajinskom zriadení a druhý o konkurze, ktoré napĺňajú záväzky z plánu obnovy, strana SaS zodpovedne podporila,“ povedal Gröhling.

SaS apeluje na povereného premiéra, aby spravil všetko pre to, aby školský zákon v parlamente prešiel. „My sme otvorení dohode. Treba však splniť náležitosti vyplývajúce z plánu obnovy,“ povedal bývalý šéf rezortu školstva.

Opatrenia pre všetky deti

SaS chce, aby riaditeľ školy nemohol odmietnuť vytvoriť dieťaťu podporu vychádzajúcu z jeho špeciálno-pedagogických potrieb. „Sme proti segregácii, ktorú má zákon aj definovať,“ uviedol Gröhling. Liberáli tiež požadujú, aby učiteľ a ostatní odborní zamestnanci nemohli diagnostikovať deti, už vôbec nie bez súhlasu rodičov. „Do zákona sa musia k podporným opatreniam doplniť opatrenia pre všetky deti bez rozdielu na podporu duševného zdravia, to znamená zaradiť aj starostlivosť o duševné zdravie,“ uzavrel Gröhling.

Heger poznamenal, že v stredu 22. marca o podpore školského zákona s Gröhlingom rokoval. „Tá podpora by mala byť, takže tým pádom sa zákony plánu obnovy neohrozili. Budeme mať podporu aj strany SaS, čo je viac ako ústavná väčšina. Myslím si, že to bude v poriadku,“ uviedol premiér. Poukázal na to, že vládne zákony im v stredu v parlamente prešli. Tie kľúčové budú mať dostatočnú podporu


       

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SaS: Sme otvorení dohode o školskom zákone, na rade je Heger

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti