eReport.sk
Martin Klus
Vláda stiahla nomináciu Martina Klusa. Foto: tasr

Martin Klus by mal sám vyvodiť dôsledky z hlasovania vo výbore europarlamentu. Tvrdí to premiér

Martin Klus by sa mal postaviť čelom k situácii, že poslanci Výboru Európskeho parlamentu pre kontrolu rozpočtu odmietli jeho kandidatúru za člena Európskeho dvora audítorov (EDA). Uviedol to dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger vo štvrtok na summite Európskej únie. Informoval o tom spravodajca TASR.

Martin Klus by mal podľa Hegera vyvodiť dôsledky z toho, ako dopadlo v stredu 22. marca hlasovanie vo výbore europarlamentu pre kontrolu rozpočtu. Po jeho vypočutí totiž hlasovalo proti nemu 20 členov výboru. Nikto nehlasoval za a traja členovia sa hlasovania zdržali.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová požiadala dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera, aby vláda stiahla nomináciu poslanca Národnej rady SR Martina Klusa na kandidáta za člena Európskeho dvora audítorov
  2. Hlas-SD vyzvala vládu, aby stiahla nomináciu Martina Klusa za člena Európskeho dvoru audítorov
  3. Hlas-SD vyzvala vládu, aby stiahla nomináciu Martina Klusa za člena Európskeho dvoru audítorov
  4. Oni nie sú opozícia!

Čísla sú jasné a rozhodli

Martin Klus sa podľa Hegera k situácii musí postaviť čelom. „Hlasovanie hovorí jasne. Čísla rozhodli. Vždy preferujem prístup, že tí najlepší majú vyhrať. Takže treba, aby sa Klus postavil k tomu čelom,“ uviedol premiér.

Na otázku, či jeho vláda už hľadá náhradníka za Klusa na pozíciu pre Slovensko v EDA, odpovedal, že vláda sa bude touto otázkou zaoberať po jeho návrate z Bruselu.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok požiadala Hegera, aby vláda stiahla nomináciu poslanca Národnej rady SR Martina Klusa na kandidáta za člena Európskeho dvora audítorov.

Heger po výzve prezidentky povedal, že už dal preveriť, aké kroky treba urobiť, či vláda musí o tejto záležitosti rokovať. Sľúbil, že viac informácií poskytne priamo z Bruselu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Martin Klus by mal sám vyvodiť dôsledky z hlasovania vo výbore europarlamentu. Tvrdí to premiér

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti