eReport.sk
Bolek Polívka, foto: profimedia

Posledná rozlúčka s Popoluškou. Bolek Polívka prehovoril o herečke

V obci Šlapanice u Brna, kde sa narodila populárna herečka Libuše Šafránková († 68), prebehla posledná rozlúčka a následné uloženie do rodinnej hrobky.

Do kostola mohlo vojsť maximálne sto ľudí, zvyšok mohol sledovať prenos na obrazovke v záhrade za kostolom. Miestni ľudia, fanúšikovia, novinári a hlavne rodina sa naposledy rozlúčili s obľúbenou herečkou Libušou Šafránkovou, ktorá zomrela 9. júna 2021 po dlhej chorobe. Ešte pred začiatkom zádušnej omše, ktorá prebehla večer o šiesetej hodine v kostole, sa na miesto dostavila Šafránkovej mladšia sestra Miroslava (63), ktorá doniesla kvety. Miestni ľudia sa s herečkou prišli rozlúčiť v krojoch. Na zádušnú omšu dorazil herec Bolek Bolívka s obrovským vencom. Aj ostatní návštevníci priniesli vence a kvety, ktorých bolo v kostole požehnane.
Omša začala zborovým spevom, po ktorom nasledovala pieseň, ktorú Šanfráková spievala vo Svěrákovom oscarovom filme Kolja.

Modlitby za zosnulú hrečku sa opäť ujala moderátorka Daniela Drtinová. Kým v Prahe svojimi spomienkami a zážitkami s Libuškou pozdvihla smútočnú atmosféru Dagmar Havlová (68), na Morave sa toho zhostil ďalší jej spolužiak zo štúdií herectva na brnenskej JAMU Bolek Polívka. Ten tiež zaspomínal na začiatky priateľstva: „Často sme jazdili vlakom do Prahy a potom zase domov do Brna. Často sme sa stretávali a rozprávali sme sa vážne aj nevážne, veľa sme sa nasmiali a viem, že vtedy bol položený základ tej krásnej úvahy: Prosím ťa, čo ťa tam do tej Prahy ťahá? Lokomotíva, odpovedala s humorom… Libuška bola anjel, v tom vlaku som stretol anjela. A ako všetci vieme, anjeli neodchádzajú, anjeli odchádzajú preto, aby sa vracali, a ja pevne verím, že Libuška sa bude vracať a pomáhať nám s našimi životmi…Libuška, za všetkých, čo ťa majú radi a čo ťa milujú, hlboko sa ti klaniam.” Po omši sa vypravil smútočný sprievod na cintorín, kde boli do rodinnej hrobky uložené pozostatky. Pri ukladaní zahral orchester legendárnu pieseň z rozprávky Tri oriešky pre Popolušku.

Foto: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport