eReport.sk
Katarína Hatráková (OĽaNO) s ochranným rúškom
Katarína Hatráková (OĽaNO). Foto: tasr

VIDEO Poslankyňa OĽANO chce ospravedlnenie od novín. Pročko: Chcú ju dehonestovať!


Poslankyňa OĽANO Katarína Hatráková počas štvrtkového ľudskoprávneho parlamentného výboru poprela pravdivosť medializovaných informácií o tom, že pod zámienkou poslaneckého prieskumu si vyžiadala spis detí v prípade, do ktorého je osobne zaangažovaná ako psychologička. S informáciou prišli Hospodárske noviny. Hatráková považuje zverejnenie článku za účelové, bude od novín žiadať ospravedlnenie a opravu.

„Ja som si nevyžiadala spis konkrétnych detí a nenahliadala som do spisu konkrétnych detí,“ povedala s tým, že si uvedomuje, že toto ako poslankyňa robiť nesmie. Tvrdí, že podnety od občanov si zoradila do tematických celkov, o ktoré sa potom následne zaujímala na jednotlivých úradoch práce vo viacerých mestách na Slovensku.

VIDEO Hatráková: Nemyslela som si, že noviny budú vychádzať z klamlivých informácií

Na otázku poslancov o jednom konkrétnom prípade, o ktorý sa mala zaujímať, odpovedala, že konflikt záujmov v tom nevidí. V tejto oblasti totiž pôsobí podľa svojich slov dlhodobo a konzultácie viedla už s mnohými ľuďmi, ktorých však nepovažuje za svojich klientov spred svojho poslaneckého pôsobenia, keďže im neposkytovala poradenskú činnosť, ale iba konzultácie.

„Poslanecký prieskum je zameraný na fungovanie sociálnoprávnej ochrany detí,“ povedala s tým, že tento systém nefunguje. Zaujímala sa preto o to, ako a kde to nefunguje. „Diery v systéme vieme identifikovať iba na základe konkrétnych prípadov. Čiže tak som sa o ne zaujímala,“ obhajovala sa Hatráková.

Zdroj: fb/poslankynakatarinahatrakova

Jej poslanecký kolega z OĽANO Jozef Pročko vyzdvihol, že to vníma ako dehonestáciou Hatrákovej pred štvrtkovou voľbou komisárky pre deti. Jej poslanecký klub ju totiž podporuje pri uchádzaní sa o tento post.

VIDEO Koaliční kolegovia poslankne Hatrákovej hovoria o konflikte záujmov

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke poslanci NRSR zľava Petra Hajšelová (Sme rodina), Jana Žitňanská (Za ľudí), Katarína Hatráková a Ján Herák (obaja OĽANO) počas tlačovej konferencie k posilneniu ochrany práv zraniteľných osôb.
  2. Katarína Hatráková
  3. Natália Blahová
  4. Na snímke poslanci NRSR zľava Petra Hajšelová (Sme rodina), Jana Žitňanská (Za ľudí), Katarína Hatráková a Ján Herák (obaja OĽANO) počas tlačovej konferencie k posilneniu ochrany práv zraniteľných osôb.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Poslankyňa OĽANO chce ospravedlnenie od novín. Pročko: Chcú ju dehonestovať!

KOMENTOVALI STE: