eReport.sk
Na snímke poslanci NRSR zľava Petra Hajšelová (Sme rodina), Jana Žitňanská (Za ľudí), Katarína Hatráková a Ján Herák (obaja OĽANO) počas tlačovej konferencie k posilneniu ochrany práv zraniteľných osôb.
Katarína Hatráková za rečníckym pultom počas tlačovky. Foto: tasr

Poslanci nezvolili komisára pre deti: Zo sedmičky kandidátov postupujú do opakovanej voľby dvaja!


AKTUALIZOVANÉ – Poslanci Národnej rady (NR) SR v piatkovom hlasovaní nezvolili komisára pre deti. Plénum vyberalo zo siedmich kandidátov, ani jeden nezískal potrebnú väčšinu hlasov. Voľba sa bude opakovať, postupujú do nej kandidátky s najvyšším počtom hlasov, teda Katarína Hatráková a Anna Niku. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) oznámil, že opakovaná voľba bude vo štvrtok (9. 12.) po hlasovaní o 17.00 h.

Hatrákovú podporovalo hnutie OĽANO, získala 52 hlasov a Niku navrhovali poslanci zo Sme rodina. Vo voľbe ju podporilo 47 poslancov. Okrem nich kandidovali aj Ondrej Prostredník, Mária Vargová, Natália Blahová, Jitka Hasíková a Jozef Mikloško. O funkciu sa pôvodne uchádzala aj Katarína Szabová, no ľudskoprávny parlamentný výbor ju neodporučil do voľby.

Komisár pre deti má chrániť ich práva na súdoch, úradoch, ale aj v súkromných firmách. V súčasnosti túto funkciu zastáva exministerka práce za Smer-SD Viera Tomanová. Funkcie sa ujala v decembri 2015 na šesťročné obdobie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke poslanci NRSR zľava Petra Hajšelová (Sme rodina), Jana Žitňanská (Za ľudí), Katarína Hatráková a Ján Herák (obaja OĽANO) počas tlačovej konferencie k posilneniu ochrany práv zraniteľných osôb.
  2. Katarína Hatráková (OĽaNO) s ochranným rúškom
  3. Katarína Hatráková (OĽANO).
  4. Na snímke rokovanie 51. schôdze NRSR v Bratislave 23. novembra 2021.

Zdroj: tasr

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš je rád, že Hatráková postúpila do opakovanej voľby „napriek špinavej diskreditačnej kampani“.

Šipoš: Je mi veľmi ľúto, že sa situácia takto vyvŕbila

Verí, že parlament ju za komisárku zvolí, budú sa snažiť získať pre ňu čo najširšiu podporu. Tvrdí, že medializované informácie o nej sú lžou. „Je mi veľmi ľúto, že sa situácia takto vyvŕbila. Treba sa pýtať nášho koaličného partnera, prečo s týmito nepeknými informáciami včera vyšli,“ povedal novinárom Šipoš s tým, že OĽANO sa k takýmto útokom nikdy nezníži.

Hatrákovú vo štvrtok (2. 12.) riešil parlamentný ľudskoprávny výbor pre medializované informácie o tom, že pod zámienkou poslaneckého prieskumu si mala vyžiadať spis detí v prípade, do ktorého je osobne zaangažovaná ako psychologička.

Hatráková považuje zverejnenie článku v Hospodárskych novinách za účelové a chce od novín žiadať ospravedlnenie a opravu. Pravdivosť informácií poprela. Záležitosť mal riešiť aj sociálny výbor, no nebol uznášaniaschopný. O jeho zvolaní informovala SaS a šéf výboru Vladimír Ledecký (SaS).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanci nezvolili komisára pre deti: Zo sedmičky kandidátov postupujú do opakovanej voľby dvaja!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne