eReport.sk
Tomáš Drucker, foto: tasr

Drucker o očkovaní: Matovičovi dáva za pravdu. TOTO je dôvod prečo sa Slováci nechcú očkovať

Útočí aj na svojich! Šéf OĽANO a minister financií Igor Matovič v poslednom čase viackrát skritizoval svojho vlastného ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského. Vyčítal mu slabé tempo očkovania, nedostatočnú vakcinačnú kampaň či nápad, aby si nezaočkovaní ľudia platili za testy samy. Čo na to však hovorí jeden z Lengvarského predchodcov kresle ministra zdravotníctva Tomáš Drucker? Dal za pravdu Matovičovi?

Matovič dával Lengvarskému osobne za vinu nízky počet zaočkovaných. Vyčítal mu, že sa málo zapájal aj do podpory ruskej vakcíny Sputnik V, ktorú Matovič v marci priviezol na Slovensko. „Osobne by som od neho očakával naozaj výrazne väčšie nasadenie od začiatku,” vyjadril sa minister financií v relácii TA3 V politike. 

Najnovšie svojmu ministrovi vytkol očkovaciu kampaň, ktorá sa míňa účinkom a je zbytočne drahá. „A ak si niekto myslí, že nejaké naivné spoty niekoho z tých, ktorí sa nechcú očkovať, presvedčia, tak je naivný sám,” nepriamo odkázal Lengvarskému, ktorý je nominantom hnutia OĽANO. 

Očkovacia kampaň je slabá, ale..

Exminister zdravotníctva a líder mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Tomáš Drucker dáva Matovičovi za pravdu, ale iba čiastočne. „Súhlasím, že očkovacia kampaň je veľmi slabá, veľmi povrchná. Ale tu by som v prvom rade na zodpovednosť bral premiéra Matoviča s bývalým ministrom zdravotníctva Krajčím keď do polovice februára k očkovaniu nepovedali ani slovo. Je to predovšetkým ich chyba,” ohodnotil Drucker.

Doplnil, že aj Lengvarského kroky sú v mnohých veciach rozporuplné. „Na jednej strane tie slová a deklarácie niekedy prichádzajú len otázka je či budú výsledky. Ja vnímam, že je schopný počúvať oveľa lepšie ako Marek Krajčí len stále nevidím, že by sme niečo robili, aby sme boli dobre pripravený na tretiu vlnu,” myslí si Drucker.

Minister strieľa od boku

Dodal, že z rezortu zdravotníctva mu chýbajú konkrétne čísla čo sa týka príprav na tretiu vlnu a aj sám Lengvarský operuje skôr všeobecnými frázami. „Je ministrom zdravotníctva a nedávno vyhlásil, že do septembra chce mať 70% zaočkovaných. To vyhlásenie prišlo v čase keď sme mali niekde okolo 30 % čo bolo absolútny nonsens už v tom čase. O dva týždne sucho povedal, no nepodarí sa nám to. Nemôže jeden minister zdravotníctva takto strieľať od boku,” skritizoval ho predseda Dobrej voľby.

Viac o očkovaní:

  1. Zuzana Čaputová.

Ďalej povedal, že k téme vakcinácie treba pristupovať citlivejšie. „Vnímam to, že v tom očkovaní sa zbytočne polarizuje, vytvára sa obrovský tlak na ľudí, ktorí to potom odmietajú. Pre mňa neakceptovateľné, aby sa napríklad školy zatvorili kvôli tomu, že sa povie, že je nízka zaočkovanosť. Ja by som trval na tom, nech sú školy otvorené a tí ľudia, ktorí sú zaočkovaní, sú chránení viac, tí ktorí nie, nie sú chránení. Budú to musieť zniesť,” uzavrel Drucker.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport