eReport.sk
Policajt odkláňa kamiónovú dopravu pred diaľničným hraničným priechodom Brodské – Břeclav v súvislosti so štrajkom autodopravcov.
Ilustračné foto: tasr

Poľsko uzavrelo východnú hranicu pre kamióny z Ruska a Bieloruska. Kvôli odsúdenému novinárovi

Poľsko od štvrtka uzatvorilo svoju hranicu s Bieloruskom pre kamióny prichádzajúce z Bieloruska a Ruska a tiež nákladné vozidlá registrované v týchto krajinách. Doposiaľ z Bieloruska vpúšťali ťahače s poľským návesom, to odteraz neplatí. TASR informáciu prevzala od nemeckej tlačovej agentúry DPA.

Poľský minister vnútra Mariusz Kamiński obmedzenia na hraniciach avizoval už začiatkom týždňa. Uzatvorenie hraníc je podľa DPA vyvrcholením dlhších sporov medzi Poľskom a Bieloruskom.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Peter Pellegrini a Samuel Migaľ.
  2. Slobodní v otroctve
  3. Orbánovi Slováci veria

Spory kvôli Poczobutovi

Vo februári v Bielorusku odsúdili 50-ročného novinára a zástupcu tamojšej poľskej menšiny Andrzeja Poczobutu na osem rokov väzenia za údajné šírenie nenávisti a výzvy na „aktivity poškodzujúce Bielorusko“.

Poczobut pre poľské médiá pokrýval protesty, ktoré nasledovali po bieloruských prezidentských voľbách v auguste 2020. Bieloruská opozícia aj západné krajiny ich označili za zmanipulované. Verdikt voči Poczobutovi potvrdil aj Najvyšší súd v Bielorusku.

V polovici februára poľská strana uzatvorila hraničný priechod Bobrowniki, na čo zareagovalo Bielorusko opatreniami, ktoré sťažovali prechod poľským nákladným autám na jeho územie. Na konci februára Poľsko uzavrelo hraničný prechod Kukuryki-Koroszczyn.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsko uzavrelo východnú hranicu pre kamióny z Ruska a Bieloruska. Kvôli odsúdenému novinárovi

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php