eReport.sk
Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak
Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak. Foto: tasr

Poľsko: Ruská špionážna skupina odhalená! Zbierala informácie pre Kremeľ a chystala sabotáže

Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak vo štvrtok potvrdil, že tamojšia civilná kontrarozviedka odhalila ruskú špionážnu skupinu. TASR informuje na základe správy agentúr AFP a PAP.

Poľský minister dodal, že celú sieť rozložili. „Bola to špionážna skupina, skupina ľudí, čo zbierali informácie pre tých, ktorí zaútočili na Ukrajinu,“ povedal pre poľský verejnoprávny rozhlas.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Globálne výdavky na zbrojenie dosiahli v roku 2022, v ktorom Rusko napadlo Ukrajinu, nový rekord, keď vzrástli o 3,7 percenta na približne 2,24 bilióna dolárov.
  2. Morawiecki túži po silnej armáde
  3. Dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď
  4. Čo to Stančík predvádza?
  5. Heger vraj chce zrušiť usmernenie k tranzíciám
  6. Prezidentka Zuzana Čaputová

Cudzinci z východu

Poľská komerčná rozhlasová stanica RMF ešte v stredu informovala, že bezpečnostné služby prelomili špionážnu sieť pracujúcu pre Rusko. Tá pripravovala možné sabotážne útoky na železničné trate. V prípade zatknutých osôb išlo podľa RMF o cudzincov spoza východnej poľskej hranice, ktorí pracovali pre ruské tajné služby.

„Toto je dôkaz, že poľské služby efektívne pracujú v záujme bezpečnosti Poľska,“ povedal na margo rozbitia skupiny Blaszczak a zdôraznil, že jej činnosť predstavovala „skutočnú hrozbu“.

Kamery na železnici

„Agenti Agentúry pre vnútornú bezpečnosť (ABW) ich zatkli po tom, čo zistili, že skupina nainštalovala kamery pri železničných uzloch a dôležitých dopravných trasách na monitorovanie železničnej dopravy a prenos obrazu na internet,“ uviedlo rádio RMF.

Kamery boli nainštalované pozdĺž železničných tratí v Podkarpatskom vojvodstve na juhovýchode Poľska v blízkosti letiska Rzeszów-Jasionka. Letisko je hlavným logistickým uzlom pre vojenskú a humanitárnu pomoc Ukrajine, píše PAP.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsko: Ruská špionážna skupina odhalená! Zbierala informácie pre Kremeľ a chystala sabotáže

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne