eReport.sk
Peter Pollák, foto: tasr

Pollák o Krajčím: Nechcem ho obhajovať, cíti svoju vinu!

Od ministra zdravotníctva Marka Krajčího sa začínajú odvracať viacerí koaliční partneri. Vicepremiérka a šéfka Za ľudí Veronika Remišová sa radšej nevyjadrila, či mu dôveruje, šéf SaS a ďalší vicepremiér Richard Sulík sa rovno ponúkol, že ho v kresle ministra zdravotníctva vystrieda. Jeho ponuka postavila do pozoru aj europoslanca za OĽANO Petra Polláka.

So svojskou obranou sa zrejme snažil Krajčímu pomôcť. „Nechcem obhajovať Mareka Krajčího, určite aj on sám cíti vlastný podiel viny. V čase, keď sme mali na začiatku decembra zaviesť tvrdšie opatrenia, ustúpil Sulíkovi, ktorý ignoroval predpovede odborníkov a tvrdohlavo tlačil, aby sme ponechali pred Vianocami obchody otvorené,“ začal Pollák, ktorý po vzore svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča nenechal na Sulíkovi niť suchú. Obvinil ho z vypočítavosti.

„Vypočítavosť Sulíka v čase najväčšej krízy v našej krajine je bezbrehá. Pri každej príležitosti si nenechá ujsť spochybňovanie opatrení, ktorých zmyslom je zachrániť ľudské životy. Toto nie je hádka medzi Sulíkom a Matovičom, toto je úbohé vypočítavé hranie sa o hlasy nespokojných a hlavne zúfalých ľudí,“ frfle europoslanec.

Pollák si tiež myslí, že Sulíkove odhodlanie byť ministrom zdravotníctva je iba snahou o naháňanie percent. „Jeho ponuka stať sa ministrom zodpovedným za ochranu zdravia ľudí je z jeho strany výsmechom všetkých zodpovedných občanov, ktorí čakajú od politikov ochranu zdravia a nie naháňanie svojich percent,“ dodal.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy